Informacje - edycja 586, 16.12.2021

17/12/2021

Najpierw trzeba ich - ludzi ograbić, żeby potem im w jakiejś części dać, bo nie wszystko damy – to wypowiedź przeciwnika podnoszenia podatków od nieruchomości. Podczas ostatniej sesji taką podwyżkę zaproponował PSL-owski burmistrz Krzysztof Paśnik, a wspierający go radni owe podatki podnieśli. Przytoczmy jeszcze kolejny cytat z tego samego działacza: mówimy o podatkach od nieruchomości lokalnych, one według mnie są dość ważne z punktu widzenia działalności gospodarczej, należy podatki lokalne obniżać w zakresie ich wpływu na działalność gospodarczą – grzmiał ów działacz. Co ciekawe prorocze okazały się także słowa wspominanego krytyka, używając jego retoryki, do ograbionych – dlaczego, bo ledwo co radni przegłosowali uchwałę przygotowaną przez Paśnika o podwyżce podatków o ponad 7%, a 20 dni od owego „grabienia” będzie zapewne głosowana podwyżka pensji pomysłodawcy podwyżki podatków, czyli właśnie Paśnika. Wielu z nas zapewne zastanawia się, kto mówił o grabieniu i czy na ostatniej sesji ów podatkowy Rejtan rwał koszule sprzeciwiając się grabieniu mieszkańców – o tym w naszym materiale.

Od tygodnia trwają prace na osiedlu 1-go maja i Lubelskiej. Kładziona jest kanalizacja techniczna oraz stawiane fundamenty pod szlabany. Zgodnie z zapowiedziami w Spółdzielni Ruszyły prace finalizujące zapowiedzi Zarządu.

11 grudnia odbył się XX Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Lubartowskich Przedsiębiorców, będący Memoriałem Ryszarda Czermińskiego. Turniej rozgrywano w Sali Widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie.

9 grudnia w Lubartowie na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło potrącenia kobiety. W skutek zdarzenia 69-latka została przewieziona do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność i uwagę na drodze, zwłaszcza teraz, gdy warunki do jazdy są trudne.

Od nowego roku rodzice będą mogli skorzystać z dwóch nowych świadczeń w ZUS. Pierwsze to rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO) – nawet do 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie. Drugie to dofinansowanie do żłobka, klubu dziecięcego lub dziennego opiekuna na dzieci niekorzystające z RKO – do 400 zł miesięcznie.

W dniu 12.12.2021 r. o godz. 09:40 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o prawdopodobnym wycieku gazu ze zbiornika znajdującego się obok jednego z zakładów przy ul. Strefowej.

24 grudnia (w Wigilię) placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą nieczynne. Tego dnia pracownicy odbierają dzień wolny przysługujący za świąteczną sobotę. Emerytury i renty z terminem płatności na 25 dzień miesiąca przekazane zostaną z wyprzedzeniem, żeby dotarły do klientów przed świętami.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.