Informacje - edycja 585, 10.12.2021

10/12/2021

  1. Podczas ostatniej sesji radni mogli podjąć decyzje o zakupie dla szpitala sprzętu ratującego nam wszystkim życie. W związku z faktem, że w budżecie miasta znalazły się dodatkowe środki, część radnych zaproponowała, aby nie blokować kwoty ok. 300 tys. zł i przeznaczyć ją na zakup ultrasonografu czy respiratora noworodkowego. Owa propozycja spotkała się z ostrą reakcją radnych stanowiących zaplecze burmistrza Krzysztofa Paśnika. Przeciwko wsparciu szpitala głosowali zgodnie radni z Prawa i Sprawiedliwości oraz tzw. Wspólnego Lubartowa. Co ciekawe na pomyśle zakupu respiratora dla noworodków suchej nitki nie zostawił i tu prosimy o uwagę Teodor Czubacki. Tak dokładnie – radny, który pracuje w szpitalu, który zabiegał o funkcję dyrektora szpitala, który w kwietniu, podczas innej sesji grzmiał, jak ważne jest, i tu prosimy o uwagę, wspieranie szpitala. Kto głosował za, kto przeciw i jak radni raz mówią jedno, innym razem zupełnie co innego – o tym w naszym materiale.
  2. Podczas tej samej sesji radni wnioskowali także o zwiększenie środków dla lubartowskiej drużyny piłkarskiej występującej w klubie MKS Lewart Lubartów. W przypadku tej poprawki także okazało się, że przeciwko pieniądzom dla biało-niebieskich zgodnie zagłosowało zaplecze burmistrza Krzysztofa Paśnika. Do pomysłu wsparcia piłkarzy wyjątkowo ostro odniósł się radny Grzegorz Gregorowicz. Co mówił ów radny – o tym w naszym materiale. Walka z IV falą pandemii trwa. Od 15 grudnia zmienią się limity osób w transporcie, restauracjach, kinach czy teatrach. O nowych obostrzeniach w naszym materiale.
  3. Oficjalnie przekazano kluczyki do radiowozów dofinansowanych przez lokalne samorządy. Wręczenie kluczyków odbyło się w czwartek (9 grudnia) o godzinie 10:00 w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie.
  4. 2000 złotych straciła mieszkanka Lubartowa, która myśląc, że pomaga koleżance, podała oszustowi kody Blik i straciła pieniądze. Policja Apeluje o zachowanie ostrożności. Nigdy nie wysyłajmy pieniędzy bez potwierdzenia z kim rozmawiamy.
  5. 17 grudnia odbędzie się „Wojewódzka Konferencja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej z aspektami przygotowania motorycznego dla nauczycieli i trenerów Football Camp 2021"
  6. Zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia to nie tylko otwierany codziennie przez dzieci kalendarz adwentowy czy świąteczna kolacja z najbliższymi, to także czas przygotowań, podczas którego zakupowy szał, pośpiech i roztargnienie będą nam towarzyszyć.
  7. Uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie najlepsi w Polsce. Po raz szósty zwycięstwo w ogólnopolskim finale zawodów ,,Z SKS-u do AZS-u” jedzie na Lubelszczyznę. Walka o wygraną była wyrównana, a o wszystkim zdecydowała większa liczba pierwszych miejsc.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.