Informacje - edycja 584, 03.12.2021

03/12/2021

1. Zyta Zytowska to nowa radna zasiadająca od kilku miesięcy w Radzie Miasta Lubartów. Wielu z naszych widzów słysząc owego newsa szybko zerknie do kalendarza, aby sprawdzić, czy komuś nie pomyliły się daty i miesiące oraz czy to nie żart prima aprilisowy. Skoro to nie żart, to dlaczego nasza redakcja podaje wręcz nieprawdopodobne informacje? Okazuje się, że nazwisko Zytowskiej widnieje na stronie urzędu miasta. Mało tego okazuje się, że radna widmo brała udział m.in. w głosowaniach nad absolutorium dla jeszcze urzędującego burmistrza Krzysztofa Paśnika.

2. Zgodnie z zapowiedziami Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej wypowiedział Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej umowy na dostawę ciepła. Spółdzielnia chce sama produkować energie cieplną dla swoich mieszkańców co oznacza, że miejska spółka straci największego odbiorcę ciepła. To jednak nie koniec. Okazuje się, że do dzisiaj PEC nie wykonał prac przy os. Cicha zgodnie z dokumentacją budowlaną, co może narazić spółkę na dodatkowe koszty.

3. Bez przecinania wstęgi, bez pompatycznych przemówień oraz bez zdjęć do miejskich periodyków nastąpiło w miniony piątek otwarcie największej w województwie siłowni. Do obiektu przy ul. Zielonej ruszyły setki osób, które już tydzień szlifują swoja sylwetkę.

4. Mamy dobrą wiadomość dla najmłodszych. Tak jak zapowiadaliśmy dwa tygodnie temu do spółdzielni przyjedzie święty Mikołaj. Jak przekazały nam elfy Mikołaj sprawdził jak zachowywały się lubartowskie dzieci i podjął decyzję, że 6 grudnia wyląduje na dachu spółdzielni z workiem prezentów.

5. Od 1 grudnia będą obowiązywać nowe obostrzenia. Nowe limity osób w kościołach, kinach i teatrach, dłuższa kwarantanna dla podróżnych z niektórych krajów - takie zmiany przynosi opublikowana nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie obostrzeń antycovidowych. Zmienione zasady w większości będą obowiązywać od 1 do 17 grudnia .

6. 29 listopada odbyła się plenerowa konferencja prasowa na dworcu kolejowym Lubartów, uczestniczyli w niej wicewojewoda Robert Gmitruczuk, poseł Anna Dąbrowska-Banaszek, starosta Ewa Zybała, Piotr oraz prezes Artur Martyniuk ze spółki kolejowej POLREGIO oraz reprezentanci spółek PKP.

7. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej numer 809 w miejscowości Michów. Samochód osobowy marki Nissan Almera najechał na rowerzystkę. Kobieta trafiła do szpitala. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

8. Kiedy rodzice dzieci poniżej 8 lat mogą skorzystać z zasiłku opiekuńczego? Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wydało nowe wytyczne w związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiczną.

9. Kolejny raz ZS nr 2 w Lubartowie realizował projekt „Otwarta firma”, we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Szkolnym koordynatorem projektu była pani Iwona Lal – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.

10. Do 3 lat pozbawienia wolności grozi właścicielowi posesji na której policjanci znaleźli dwa padłe psy a pozostałe dwa znajdowały się w stanie wycieńczenia. Zwierzętami zaopiekowała się Gmina. Właściciel odpowie za zaniedbanie przed sądem.

11. 393 tys. emerytów i rencistów z województwa lubelskiego otrzymało tzw. czternastkę, czyli dodatkowe roczne świadczenie pieniężne. ZUS właśnie zakończył wypłaty.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.