Informacje - edycja 583, 26.11.2021

26/11/2021

1. Jedna flaga trzepocze na wietrze, na zawsze kolory czerwony i biały, mają symbolizować naszą wspólnotę – to fragment hymnu Monako. Kraina, w której przelałem krew. To miejsce, gdzie stoję, by być przewodnikiem mojej ojczyzny – to dla odmiany hymn Indonezji. Każdy kto dzisiaj słucha tego co mówimy zapewne zapyta, co ma Monako i Indonezja wspólnego z Lubartowem. Jednak ci, którzy słyszeli już o wpadkach ratusza ze świętami narodowymi już domyśla się, że zapewne słynne już szarfy podczas 11 listopada to nie jedyna wpadka. Czy stolicą naszego państwa jest Dżakarta a my jesteśmy muzułmanami – o tym w naszym materiale.

2.Ponad rok temu podjęta została uchwała dotycząca restrukturyzacji zatrudnienia. W chwili jej podejmowania przekonywano nas , że wprowadzenie owych przepisów dawałoby miastu ogromne korzyści. Ratusz mówił o ponad milionie złotych, które mogłyby być przeznaczone na elektryczny autobus, dodatkowo wszyscy uczniowie mieliby szafki w szkołach. Podkreślano, że z owych środków można byłoby np. utwardzić 10 km dróg. Jak już powiedzieliśmy, owa uchwała działa od roku, a utwardzone zostały tylko niektóre drogi, tak jak ta obok segmentu Grzegorza Gregorowicza. Także rok temu burmistrz Krzysztof Paśnika zapowiadał zakup baraków. Po ponad roku od tamtej zapowiedzi radni przedłużyli czas obowiązywania uchwały.

3. Podczas ostatniej sesji radni zapoznali się o stanie realizacji zadań oświatowych. Dużo mówiono o tym, że miasto uczy dzieci z ościennych gmin i nie pobiera za to żadnej rekompensaty. Dlaczego podatnicy miasta dokładają do uczniów spoza Lubartowa i dlaczego do miasta nie wpłynęły tak hucznie zapowiadane środki. Co istotne, miasto wciąż jest obciążane nie tylko za koszty, których nie powinni ponosić mieszkańcy Lubartowa.

4. 6 grudnia to dzień, na który niecierpliwią się dzieci oczekując prezentów od Świętego Mikołaja. Co więcej, atmosfera Mikołajek udziela się również dorosłym. W tym roku Mikołaj również zapuka do drzwi Spółdzielni Mieszkaniowej i zostawi dla wszystkich grzecznych dzieci prezenty. O tym jak będą one dostarczane do dzieci w naszym materiale.

5. W niedziele 21 listopada zorganizowano oficjalna uroczystość z okazji 100 urodzin pani Melani Romańskiej.

6. Policjanci z Lubartowa poszukują zaginionego 20 - letniego Patryka Habera. Mężczyzna widziany był po raz ostatni 12 listopada tego roku około godziny 17:00. Osoby znające miejsce pobytu zaginionego lub mogące przyczynić się do jego odnalezienia proszone są o kontakt z policja w Lubartowie

7. PCK z Lubartowie Rozpoczyna rekrutacje online do projektu - "Nowy model funkcjonowania ruchu honorowego krwiodawstwa - atrakcyjny wolontariat dla dorosłych".

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.