Informacje - edycja 582, 19.11.2021

19/11/2021

1. Urszula Wołoszyn oraz Elżbieta Sołyga zostały usunięte przez burmistrza Krzysztofa Paśnika z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jako pierwsi ujawniamy kolejne czystki, jakie dokonywane są ręką burmistrza i zadajemy publicznie pytanie: dlaczego nie została odwołana osoba, która tylko w 2020 roku opuściła aż 30% posiedzeń komisji oraz czy wyrzucenie dwóch pań z komisji to polityczna zemsta?

2. Cała Polska świętowała niepodległość 11 listopada. W całym kraju dziesiątki pocztów sztandarowych uczciło tych, którzy oddali życie za niepodległą. W tak uroczystych chwilach barwy narodowe należy nosić zgodnie z etykietą. Okazuje się, że owa etykieta, wygląda odmiennie w naszym mieście. Co bardziej smutne okazuje się, że to m.in. naczelnicy wywodzący się z PSL, a dzisiaj pracujący w Urzędzie Miasta idą pod prąd.

3. Dobiega końca 2021 rok, a inwestycje z budżetu obywatelskiego nie zostały zrealizowane. Nasza redakcja dotarła do dokumentów, które nie pozostawiają wątpliwości czy w tym roku będziemy mogli ćwiczyć na siłownie przy os. Popiełuszki, czy powstanie tutaj plac zabaw oraz czy na os. Kopernika będzie boisko.

4. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 15 listopada na obwodnicy Lubartowa. W wyniku zderzenia audi z ciężarowym DAF-em, na miejscu zginęła kierująca osobówką. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiło 6-letnie dziecko.

5. Od 22 listopada sale obsługi w ZUS będą czynne w każdy poniedziałek do godziny 17.00. Decyzja wynika z bardzo małego zainteresowania klientów obsługą po tej godzinie.

6. Lubartowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 11 listopada w miejscowości Serniki. 26-letni kierujący samochodem marki BMW, podczas wykonywania manewru wyprzedzania najechał na rowerzystę a następnie uderzył w drzewo. Kierujący rowerem, 52-letni mieszkaniec gminy Serniki poniósł śmierć na miejscu.

7. 10 listopada 2021 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie odbył się koncert patriotyczny „Niepodległa młodych”. Niestety, z powodu niepokojącej sytuacji epidemicznej, koncert odbył się bez udziału publiczności spoza grona wychowanków PMDK, nauczycieli i przedstawicieli organu prowadzącego.

8. Jeszcze do 30 listopada rodzice i opiekunowie uczniów mogą składać wnioski o świadczenie „Dobry Start 300+” do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O szczegółach w naszym materiale.

9. Lubartowscy policjanci zatrzymali sprawcę nocnego zniszczenia witryny sklepowej w jednym ze sklepów w Lubartowie. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Lubartowa. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.