Informacje - edycja 581, 12.11.2021

12/11/2021

1. Podczas ostatniej sesji przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Gregorowicz umieścił punkt, którego treść sugerowała, że radni, ale co istotniejsze mieszkańcy Lubartowa dowiedzą się o dostawach ciepła. Tymczasem mimo wysiłków radnych nie udało się otrzymać odpowiedzi najważniejszej, czyli tej dotyczącej ceny z to co produkuje PEC. Czy zatem będzie taniej, jak w kampanii zapowiadał jeden z kandydatów na burmistrza, czy też jednak również ta obietnica nie zostanie dotrzymana i niebawem będzie już trzecia podwyżka cen ciepła za kadencji Krzysztofa Paśnika – o tym w naszym materiale.

2. Komisja Rewizyjna Rady Miasta Lubartów przeprowadziła, jak to sama określiła kontrolę w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Dlaczego używamy zwrotu: „jak to sama określiła”, bo okazuje się, że to co miało być przez nią sprawdzone czyli analiza PEC zarówno pod kątem finansowo-organizacyjnym, jak i inwestycyjno-modernizacyjnym budzi ogromne wątpliwości co do właściwej analizy dokumentów, szczególnie pod kątem wskazań określonych w treści kontroli.

3. Coraz bliżej otwarcia największej siłowni w województwie lubelskim. Już za tydzień wielkie otwarcie. Okazuje się, że pierwsze karnety trafiły już do skrzynek pocztowych. Okazuje się, że w związku z ogromnym zainteresowaniem zarząd spółdzielni ma niespodziankę dla mieszkańców.

4. Ponad 60 sztuk nielegalnie złowionych ryb zostało odebranych kłusownikowi, który złowił je na Jeziorze Białym Uścimowskim w gminie Uścimów. 63-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

5. W dniach 4 – 5 listopada br. uczniowie klasy II P z Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia P. K. Sanguszki w Lubartowie rozpoczęli cykl warsztatów edukacyjnych na temat tradycji i kultury polskich Żydów, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych historii z Lubelszczyzny.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.