Informacje - edycja 580, 05.11.2021

05/11/2021

  1. Przemysław Kural to nowy radny Rady Miasta. Podczas ostatniej sesji z złożył ślubowanie. Radny Kural wszedł do rady w związku ze śmiercią Jana Ścisła.
  2. Podczas tej sesji rady miasta, ktoś ewidentnie dążył do wywołania kłótni – tak to co wydarzyło się podczas ostatniej sesji skomentował radny Jacek Tomasiak. Punkt porządku obrad miał być omówieniem kontroli w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej oraz miała być podana informacja o dostawie ciepła dla Miasta. Co ciekawe zarówno radni PiS jak i Wspólnoty Lubartowskiej skupili się na temacie merytorycznej stronie dyskusji o cieple. Wyjątek stanowili radni Wspólnego Lubartowa, którzy zamiast o tematach ważnych, zajęli się tym, co jak określił przewodniczący rady nadzorczej PEC Maciej Polak jest już nieaktualne. W dyskusji, ale w tonie tożsamym ze swoim zapleczem politycznym zabrał głos także burmistrz Krzysztof Paśnik. Jego pytania wzbudziły nie małe zdziwienie tych, którym były zadawane. Okazało się, że podczas sesji burmistrz kłamał oraz pomawiał, a kogo i o co – o tym w naszym materiale.
  3. „Gdybym był szefem PEC to nie spałbym spokojnie. Organ nadzorczy zamiast znaleźć dobre rozwiązanie - karmi nas kolejnymi retorykami”. Rozmowa na komisji z prezesem PEC to „rozmowa wołu z prosięciem” – to fragmenty dyskusji o sytuacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej z 2017 roku, kiedy prezesem spółki był Andrzej Kardasz. Po wyborach ta sama osoba, mimo że dane w 2020 roku są gorsze niż te z 2017 roku twierdzi, że „sprawy tej spółki znajdują się w dobrych rękach”. Część z nas, szczególnie tych, którzy wiedzą jakim językiem posługuje się jeden z lubartowskich samorządowców już wiedzą o kim mowa. Zapraszamy na materiał, który ujawnia jak jednego dnia można mówić jedno, zaś drugiego zupełnie coś innego.
  4. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na obwodnicy Lubartowa kierujący BMW przy użyciu sygnałów pojazdu uprzywilejowanego próbował zatrzymywać inne pojazdy. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, kierowca zaczął uciekać. 31-latek został zatrzymany po pościgu. Miał ponad pół promila alkoholu.
  5. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca klientów do kontaktu przez wideo rozmowy. E-wizyta to bezpieczna i szybka opcja kontaktu z ZUS, szczególnie w obecnych pandemicznych okolicznościach.
  6. Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi powiatu lubartowskiego, który mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem i doprowadził do zdarzenia drogowego. Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i wyobraźni. Nigdy nie wsiadamy po alkoholu ,,za kierownicę”.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.