Informacje - edycja 579, 29.10.2021

29/10/2021

  1. W Ostrowie Lubelskim mieszka 2076 osób, a to do tego miasta powędruje aż 28 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych „Nowy Ład”. Dzięki tym pieniądzom w gminie wybudowana zostanie infrastruktura edukacyjna ale także zmodernizowana zostanie siec ciepłownicza i energetyczna, powstanie fotowoltaika oraz docieplone zostaną budynki. Gmina Lubartów wywalczyła ponad 12 mln zł. na budowę kanalizacji, sieci wodociągowej oraz ujęcie wody. Niestety inaczej jest w Lubartowie, gdzie miała być termomodernizacja budynku liceum czy przebudowa systemy odwodnienia miasta – i słowo miała być to najlepsze podsumowanie tego jak słabo przy okolicznych gminach wypadło nasze miasto, które nie otrzymało środków na wymienione inwestycje.
  2. W Lubartowie wciąż słyszymy, że w budżecie brakuje środków, że aby zrealizować najmniejsze przedsięwzięcie należy pominąć inne. Tymczasem podczas sesji okazało się, że do prognozy wpisano kilkanaście milionów złotych na zakup busów, które będą jeździć nie tylko po Lubartowie, ale także po gminie Lubartów. Co ważne owe busy mają być napędzane wodorem. Skąd Lubartów znajdzie środki na wkład własny i czy mieszkańcy Lubartowa dołożą do transportu w okolicznych wsiach o tym w naszym materiale.
  3. Od tygodnia trwa wydawanie wejściówek na nową siłownię pry ul. Zielonej. Okazuje się, że mieszkańcy spółdzielni chcą ćwiczyć. Informujemy, że otwarcie obiektu będzie przesunięte na 19 listopada.
  4. Światowy Dzień Seniora, to wyjątkowy symbol pamięci i wdzięczności kierowany do ludzi, którzy urodzili się, pamiętają urok lat oraz dekad ubiegłego wieku, którego celem jest integracja środowiska senioralnego oraz umocnienie więzi międzypokoleniowych. Z tej właśnie okazji 21 października w SM odbyła się uroczystość. Były przemówienia, występy ale najważniejsza dla seniorów była możliwość ponownego spotkania się po długiej przerwie związanej z pandemią.
  5. W poniedziałek 25.10.2021r. o godz. 18.30. odbyło się Spotkanie autorskie zespołu B6 promujące ich nową płytę pt. Smugi. Obsługą programu „Rodzina 500+” od przyszłego roku będzie zajmował się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski będą tylko elektroniczne, a wypłaty świadczenia – na rachunki bankowe
  6. 26 października po godzinie 13 wybuchł w jednym z budynków usługowych przy ul. Mickiewicza w Lubartowie. Ruch na ul. Mickiewicza został zablokowany. Na szczęście Nie ma osób poszkodowanych.
  7. 23 października odbył się XVII Zjazd Delegatów Lubelskiego Szkolnego Związku Sportowego w Lublinie. Najbardziej zasłużonym działaczom sportu szkolnego z terenu województwa lubelskiego wręczono odznaki „Za zasługi dla sportu”. Wśród 17 odznaczonych znalazła się aż piątka działaczy sportu szkolnego z terenu naszego powiatu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.