Informacje - edycja 578, 22.10.2021

22/10/2021

1. Są w Lubartowie zniszczone drogi, są również chodniki, na których można zwichnąć nogę i wciąż słyszymy, że to jeszcze nie czas, bo są pilniejsze potrzeby... Wydaje się nam, że do rządzących nie trafiają argumenty, że przecież przy owej drodze ludzie mieszkają od stuleci, że żyje tu już drugie lub nawet trzecie pokolenie, które nie pamięta remontu. Do rządzących nie trafiają także argumenty o możliwości urwania zawieszenia. Wszyscy staramy się cierpliwie czekać, bo podobno w budżecie jest zbyt mało pieniędzy na bieżące remonty. Jest jednak w Lubartowie taka droga, przy której dopiero co wybudowano cały ciąg segmentów jednorodzinnych a w jednym z nich zamieszkał Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Gregorowicz. Okazuje się, że mimo, że ul. Bursztynowej nie wymieniano w zeszłorocznym budżecie, jako koniecznej do remontu to została ona odnowiona.

2. Od czerwca mieszkańcy Lubartowa nie korzystają z basenu. Dyrektor MOSiR Aneta Symbor, przekonywała wówczas, że to przerwa techniczna, a we wrześniu znów będziemy się pluskać w miejskim obiekcie. Tymczasem minęły wakacje, za chwile święto zmarłych i nowy rok a basem wciąż zamknięty. Na basen wybrali się miejscy radni, którzy podczas wizyty usłyszeli inne informacje o niedziałającym basenie niż te kolportowane przez Dyrektor MOSiR. Dlaczego zatem basen jest wciąż zamknięty – o tym w naszym materiale.

3. Choć niektórzy widzą w otwarciu siłowi niecne plany przejęcia władzy w mieście przez prezesa Jacka Tomasiaka, ten ostatni nie przejmuje się krytyką i zapowiada, że już od najbliższego poniedziałku chętni na ćwiczenie na siłowni, uczestniczenie w zajęciach fitness lub chcący skorzystać z masażu klasycznego kręgosłupa, masażu limfatycznego czy bańką chińską a także chcący skorzystać z rehabilitacji manualnej będą mogli zapisywać się na dofinansowanie ze spółdzielni mieszkaniowej. Okazuje się, że także mieszkańcy domków jednorodzinnych być może będą mogli także ćwiczyć przy Zielonej za darmo. A wielkie otwarcie siłowni już 5 listopada

4. W miniony weekend 16 i 17 października odbyły się ostatnie koncert z cyklu Lubartowska Jesień muzyczna. W sobotę muzyka rozbrzmiała w sali rycerskiej pałacu Sanguszków w Lubartowie a finalny koncert odbył się w kościele Kapucynów w Lubartowie. 5. W dniu 16.10.2021 r. o godz. 09:43 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze wykładziny w budynku mieszkalnym w miejscowości Nowy Antonin, gmina Firlej.

6. Zmieniły się zasady obliczania emerytur czerwcowych za okres od 2021 roku. ZUS przeliczył tegoroczne czerwcowe świadczenia. Poskutkowało to podwyżką emerytur dla pół tysiąca osób w woj. lubelskim.

7. Lubartowscy policjanci zatrzymali 54-latka, który podpalił w niedzielę dwa zaparkowane na posesji pojazdy. Właściciele oszacowali straty na około 1200 złotych. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.