Informacje - edycja 577, 15.10.2021

15/10/2021

1. Już za trzy tygodnie wielkie otwarcie największej inwestycji w Lubartowie. Mowa o najnowocześniejszym obiekcie w powiecie lubartowskim czyli Sali widowiskowej, ale co także ważne siłowni przy ulicy Zielonej. Choć obiekt, na który Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej pozyskał miliony złotych ze środków zewnętrznych jeszcze nie został otwarty to według wypowiedzi burmistrza Krzysztofa Paśnika dla mediów to jej otwarcie to, tu cytat: „początek kampanii wyborczej”, a dopłata do karnetów do niepoważna propozycja zarządu spółdzielni. Paśnik oczekuje m.in. obniżki czynszu. Tymczasem okazuje się, że decyzja o dopłatach do karnetów to decyzja samych członków spółdzielni a od 2018 roku na biurku prezesa Jacka Tomasiaka leży uchwała o obniżce opłat czynszowych. Czy Tomasiak zgodnie z oczekiwaniami Paśnika wystartuje na burmistrza oraz kiedy wielka obniżka opłat za czynsz – o tym w naszym materiale.

2. Do końca roku pozostały już tylko dwa miesiące, a tymczasem nic nie dzieje się na osiedlu Popiełuszki oraz Kopernika – o czym mowa, o projektach z budżetu obywatelskiego, które miały wygrały w zeszłorocznym głosowaniu. Okazuje się, że istnieje ogromne zagrożenie dla ich realizacji – dlaczego, bo dopiero na sesji z ust nie burmistrza, a pracownika urzędu miasta wybrzmiały informacje, które zaskoczyły nie tylko radnych, ale także samych wnioskodawców.

3. 14 października odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Starosty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzień Edukacji Narodowej jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej.

4. Do śmiertelnego w skutkach wypadku doszło tuż po północy 10 października w miejscowości Mieczysławka w powiecie lubartowskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 46-letni kierujący renault trafić, potrącił pieszego, który najprawdopodobniej próbował przejść przez jezdnię. 53-letni pieszy zmarł na miejscu zdarzenia. Najprawdopodobniej nie posiadał elementów odblaskowych.

5. Od 1 stycznia w 2022 roku wejdzie w życie sporo zmian w zasiłkach wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To m.in. korzystne przepisy dla przedsiębiorców, którzy spóźnili się z opłaceniem składek, oraz dla osób przebywających w szpitalu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.