Informacje - edycja 574, 24.09.2021

24/09/2021

Dzisiejsze informacje zaczynamy od smutnej wiadomości. W ostatni piątek pożegnaliśmy Marka Woźniaka, członka radny nadzorczej, która w 2006 roku dokonała zmian na w Zarządzie Spółdzielni Mieszkaniowej. Marek Woźniak to także inicjator wielkich reform w naszej spółdzielni. Miał 68 lat.

Wygaszania budżetu obywatelskiego miało nie być – tak przynajmniej obiecywał burmistrz Krzysztof Paśnik. Tymczasem część mieszkańców Lubartowa, szczególnie autorów projektów do owego budżetu twierdzi zupełnie inaczej. To za Paśnika ograniczono o połowę środki na Budżet Obywatelski, to także za obecnego burmistrza dokonano usunięcia aż czterech projektów, które złożyli mieszkańcy. Teraz do grona krytyków poczynań Paśnika z Budżetem Obywatelskim dołączają autorzy projektów, które wybrali mieszkańcy w zeszłym roku. Okazuje się, że coś złego dzieje się, a raczej nie dzieje nic dobrego m.in. z placami zabaw, boiskiem oraz siłownią – czyli zwycięzcami zeszłorocznego budżetu.

Dokładnie dwa lata temu doszło do kolejnych decyzji, które odsłaniały prawdziwe intencje stronników PSL-owskiego burmistrza Krzysztofa Paśnika. po tym, jak 23 września przy akceptacji burmistrza doszło do podwyżek diet, 17 września, w rocznice sowieckiej agresji na Polskę, dokonano odwołania z funkcji przewodniczącego Jacka Tomasiaka, by umożliwić wskoczenie na fotel burmistrza Grzegorza Gregorowicza.

10 września br. w lubartowskim PMDK odbyła się konferencja pt. "Znaczenie produktów Lokalnych w rozwoju przedsiębiorczości", której organizatorem była Lokalna Grupa Działania "Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem" przy współudziale Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 44-latkowi, który uciekał BMW przed policjantami. Mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu lubartowskiego. Jak się okazało jechał z żoną i trójką dzieci. Miał 2 promile alkoholu w organizmie oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Od 25 września do 17 października w każdą sobotę i niedzielę zabrzmi muzyka i poezja w pięknych zabytkach i świątyniach powiatu lubartowskiego: Sali Rycerskiej Pałacu Sanguszków, Kaplicy Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła w Kamionce oraz Kościele św. Wawrzyńca w Lubartowie. Rozpocznie się po raz pierwszy w powiecie lubartowskim Festiwal Lubartowska Jesień Muzyczna.

Jak co roku rozpoczął się kolejny sezon na zbieranie grzybów. Amatorów leśnych zbiorów nie brakuje. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie podczas jesiennych wypraw do lasu. Przed wyjściem należy przypomnieć sobie kilka ważnych zasad, tak aby uniknąć zagubienia.

Starosta Lubartowski Ewa Zybała ogłasza 14 edycje konkursu Zaradny innowacyjny przedsiębiorczy czyli nagroda złotego lamparta. Konkurs skierowany do przedsiębiorców oraz producentów rolnych z naszego powiatu. O szczegółach starosta Ewa Zybała

W dniu 18.09.2021 r. o godz. 0931 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie wypadku drogowym w miejscowości Mejznerzyn w gminie Michów. O szczegółach zdarzenia opowie Oficer prasowy KP PSP w Lubartowie kpt. Michał Mazur.

Nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania to wstępna przyczyna wypadku w Szczekarkowie. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. 34-letni kierujący volkswagenem podczas wyprzedzania cysterny, zajechał jej drogę i uderzył w tył audi. 4 osoby zostały zabrane do szpitala.

Tradycyjnie, co roku we wrześniu, uczniowie I liceum przy Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie z klas z rozszerzoną geografią aktywnie uczestniczyli w międzynarodowej już 28 akcji „Sprzątanie świata - Polska 2021”.

Zus rusza z nową edycją naszych projektów edukacyjnych dla uczniów. W załączeniu materiał prasowy i infografika z liczbą dotychczasowych uczestników „Lekcji z ZUS” i olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.