Informacje - edycja 573, 17.09.2021

17/09/2021

  1. Podczas każdej kampanii wyborczej przyszli radni, ale także ci, którzy ubiegają się o fotel burmistrza krzyczą do nas z kolorowych ulotek, że brakuje dróg, ale co istotniejsze, jeszcze bardziej brakuje chodników, a te które są zagrażają naszemu życiu. Mieszkańcy są zgodni z owymi diagnozami, głosują i oczekują, że teraz będą jeździec po równych drogach, a z pewnością teraz wszędzie będą budowane i remontowane chodniki. Niestety po wyborach okazuje się, że na wszystko brakuje pieniędzy. Mieszkańcy cierpliwe czekają i czekają, i czekają i często nie doczekują obiecanych inwestycji. Okazuje się jednak, że jest takie osiedle w naszym mieście, gdzie dwa lata temu, już za kadencji burmistrza Krzysztofa Paśnika powstał ów wyczekiwany chodnik, który dzisiaj jest rozbierany, by za chwilę znowu był budowany w tym samym miejscu. To absurd, niemożliwe, to wyrzucanie pieniędzy w błoto – krzyknie zapewne wielu z nas. Niestety to prawda i w naszym materiale ujawniamy, że w Lubartowie jest takie miejsce, gdzie chodnik buduje się dwa razy.
  2. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o śmierci Jana Ścisła, wieloletniego radnego Rady Miasta w Lubartowie. Radny Ściseł był radnym Wspólnoty Lubartowskiej i właśnie z tej listy oraz z okręgu 3 do rady miasta wejdzie Przemysław Kural.
  3. Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności piątkowego zdarzenia w Zagrodach Łukówieckich. Ponad 2,5 promila alkoholu w organiźmie miał kierowca citroena, który stracił panowanie nad samochodem i dachował. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.
  4. 10 września w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie miał miejsce finisaż – czyli uroczyste zamknięcie wystawy „Mistrz i uczeń: Katarzyna Kamianowska/Eliza Kamianowska”. Wystawa artystek związanych z PMDK– mamy i córki, druga z serii "Mistrz i uczeń", zrealizowana została w ramach Jubileuszu 40-lecia PMDK i dostępna była w Galerii PMDK od czerwca br.
  5. Weszła do sklepu, ukradła artykuły spożywcze i przemysłowe, włożyła je do czarnej torby i wyszła. Kobietę nagrały kamery z monitoringu. Jeżeli ktoś rozpoznaje sprawczynię kradzieży proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie
  6. Jedna czwarta emerytów z woj. lubelskiego pobiera swoje świadczenia przekazem pocztowym. ZUS zachęca ich do korzystania z kont bankowych. Chce do nich dotrzeć m.in. za pośrednictwem dzieci i młodzieży, dlatego ogłosił konkurs dla uczniów i studentów na prace zachęcające seniorów do korzystania z konta w banku.
  7. Niezachowanie odpowiedniej odległości od innego pojazdu było przyczyną piątkowego zdarzenia drogowego w Rokitnie 10 września. Kierujący samochodem najechał na rowerzystę. Mężczyznę przewieziono do szpitala w Lublinie. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez mundurowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.