Informacje - edycja 572, 10.09.2021

10/09/2021

  1. Dzisiejsze wydanie zaczynamy od ciężkich dział jakie wytaczają przeciwko nam, dziennikarzom Kanału S oraz prezesowi Spółdzielni Mieszkaniowej Jackowi Tomasiakowi Adam Kościańczuk dyrektor LOK oraz pracownik tej samej instytucji Sylwia Cichoń. Te dwie osoby oskarżyły wymienione osoby z art. 212 kodeksu karnego. Powyższy przepis, na podstawie którego wymienione osoby skierowały prywatny akt oskarżenia określany jest przez dziennikarzy, ale także stowarzyszenia dziennikarskie a także Rzecznika Praw Obywatelskich jako bat na dziennikarzy, kuriozalny przepis, zamykanie ust wolnym mediom przez polityków czy relikt przeszłości wprowadzony w czasach komunistycznych. 
  2. Po tym jak podaliśmy jako pierwsi informację o odwołaniu prezesa PGK Sławomira Czerniaka w mieście rozpoczęły się spekulacje. Co takie się stało, że podobno dobry, wręcz wymarzony prezes musiał pożegnać się ze swoim stanowiskiem. Burmistrz Krzysztof Paśnik twierdzi także, że Czerniak spełnił zadania, dla których został powołany i to był powód odwołania. Twierdzenia Paśnika stoją w sprzeczności z tym co w lokalnej prasie powiedział Piotr Kusyk. Szef klubu radnych PiS stwierdził, że gdy w koalicji było PO miało swojego prezesa, a teraz jest PiS i ma swojego. Czy zatem za odwołaniem Czerniaka stoją powody merytoryczne, czy też polityczne – o tym w naszym materiale.
  3. Nie milknął komentarze po naszych zeszłotygodniowych informacjach. Potwierdziła się ta o gigantycznych ekstra pieniądzach dla prezesa PEC Lecha Klizy. Nasze pytania do burmistrza doczekały się w końcu odpowiedzi i wiemy już, że wg. Krzysztofa Paśnika wynagrodzenie prezesowi PEC, również w części zmiennej czyli 50 tys. zł należały się. Okazuje się, że niektóre miasta, inaczej niż Lubartów, w związku z pandemią, zrezygnowały z wypłaty tzw. wynagrodzeń uzupełniających. Czy Kliza miał dostać aż tak duże wynagrodzenie oraz kto ustala ekstra bonusy dla prezesa PEC - o tym w naszym materiale.
  4. Policjanci prowadzą sprawę kradzieży 300 000 złotych z konta mieszkanki powiatu lubartowskiego. Sprawcy wyrobili u operatora sieci komórkowej nową kartę sim i dzięki temu zatwierdzali operacje finansowe po włamaniu na jej konto. O szczegółach st sierżant Jagoda Stanicka
  5. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do wypłaty tzw. czternastej emerytury. Instytucja przypomina, że dodatkowe roczne świadczenie wypłaci emerytom i rencistom z urzędu. To znaczy, że nie trzeba będzie składać żadnego wniosku
  6. Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania. Narodowe Czytanie 2021 odbyło się 4 września.
  7. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku na DK-19 w Łukówcu 5 września w którym śmierć poniosło 3 osoby. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 51-latek jadący pojazdem marki Kia, na prostym odcinku drogi zjechał do przydrożnego rowu. Tam auto uderzyło w przepust i dachowało.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.