Informacje - edycja 571, 03.09.2021

03/09/2021

  1. Dzisiejsze wydanie rozpoczynamy od trzęsienia ziemi w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Dlaczego odwołano prezesa Sławomira Czerniaka i czy to prawda, że solidaryzując się ze skandalicznym potraktowaniem prezesa PGK z pracy zamierzają odejść także inni pracownicy?– to wszystko w naszym materiale.
  2. Według jednych źródeł 50 tysięcy, według innych nawet 54 tysiące złotych dostał prezes PEC jako tzw. dodatkowe wynagrodzenie w ramach pełnionego tego samego stanowiska czyli prezesa PEC. Mowa o Lechu Klizie, którego portfel jest grubszy o ekstrakasę. Dlaczego oprócz wynagrodzenia zasadniczego uzupełniono konto Klizy o kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz czy skoro PEC stać na tego typu gesty, to czy także każdy z nas może liczyć na to co zostało nam obiecane w chwili, kiedy dokonywano zmian w PEC czyli, czy teraz nastąpią obniżki opłat za ciepło.
  3. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta część radnych domagała się przyjęcia stanowiska w Sprawie Budżetu obywatelskiego. Radni apelowali do burmistrza Krzysztofa Paśnika o uzupełnienie listy projektów o cztery usunięte przez komisje ds. Budżetu Obywatelskiego. Czy radni poparli stanowisko, czy burmistrz przywróci owe projekty oraz co sam burmistrz miał do powiedzenia o wydanych już zarządzeniach dotyczących budżetu – o tym w naszym materiale.
  4. 29 sierpnia odbyły się dożynki powiatowo gminne nad jeziorem Firlej. Uroczystość rozpoczęła się od godziny 11 30 mszą w kościele parafialny w Firleju a zakończyła dyskoteką pod gwiazdami. Gwiazdą wieczoru był Andrzej Piaseczny
  5. Powiat Lubartowski od dnia 1 września 2021 roku rusza z przewozami od drzwi do drzwi, czyli projektem pn. „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych w Powiecie Lubartowskim”.
  6. W Firleju 29 sierpnia policjanci po pościgu zatrzymali motorowerzystę, który na widok radiowozu zaczął uciekać i nie reagował na wezwania do zatrzymania się. Jak się okazało, jednośladem kierował 15-latek, który nie miał uprawnień i był pijany. Sprawą zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.
  7. Ważna informacja dla rencistów i wcześniejszych emerytów, którzy dorabiają do swoich świadczeń. Od 1 września zmieniają się graniczne kwoty przychodu, które powodują zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
  8. Ponad 1200 porcji dilerskich marihuany oraz kilkanaście sadzonek konopi innych niż włókniste zabezpieczyli lubartowscy kryminalni u 29-latka z Lubartowa. Mężczyzna w piwnicy w namiocie ,,uprawiał” marihuanę. Został zatrzymany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.