Informacje - edycja 570, 27.08.2021

27/08/2021

  1. W czasie pandemii, szczególnie w okresie, kiedy zamknięto nas w domach, kiedy ograniczono nam możliwości spotykania się na zebraniach, spotkaniach czy weselach burmistrz Krzysztof Paśnik zorganizował spotkanie w kinie. Dzisiaj do tematu wracamy i sprawdzamy czy burmistrz oraz pozostałe osoby za to co wydarzyło się wówczas zostali ukarani oraz sprawdzamy, czy tak samo jak ludzi władzy traktowani są zwykli mieszkańcy naszego miasta.
  2. Pada deszczyk popaduje, kto dziś w parku zanurkuje – nuci coraz więcej osób, które w ostatnich dni odwiedziły sztandarową inwestycję burmistrza i jego zaplecza. Stronnicy Paśnika, zapewne chcieliby zaśpiewać, że obok stawu było kiedyś ściernisko, a dzisiaj jest San Francisco. Mieszkańcy coraz mocniej krytykują to, w jaki sposób burmistrz i jego ludzie wydali prawie 11 mln. zł nie zauważając różnic pomiędzy tym co było, a co jest. Sam burmistrz, a raczej jego pracownicy publikują zdjęcia na łamach organu samorządowego i pytają czy zauważamy różnicę. Tymczasem w parku zapadła się alejka i dobrze, że nikt w tym czasie nie jechał po owej drodze rowerem, bo skutki takiej przejażdżki mogły się skończyć tragicznie. Co odsłoniły ostatnie opady i czy odwiedziny w paku zagrażają naszemu zdrowiu – o tym w naszym materiale.
  3. W najbliższy poniedziałek spotykają się radni i tego dnia zamierzają usunąć z funkcji przewodniczącego Grzegorza Gregorowicza. Aby do odwołania doszło za zmianą niechcianego przewodniczącego musi zagłosować 11 radnych. Oznacza to, że o tym, czy Gregorowicz nadal będzie prowadził obrady tak jak do tej pory zdecydują radni Prawa i Sprawiedliwości.
  4. Zus informuje, że Maturzyści, który pobierają renty rodzinne i od października rozpoczynają studia, mogą otrzymać świadczenie także za wrzesień.
  5. Kierująca pojazdem marki Nissan spowodowała kolizję drogową, wjeżdżając w drzwi sklepu. Do zdarzenia doszło 20 sierpnia na parkingu przy ulicy 1000-lecia w Lubartowie. Jak się okazało, 70-latka była trzeźwa i wyjeżdżała z miejsca parkingowego.
  6. W dniu 20 sierpnia 2021 r. o godzinie 16:05 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Ostrowie Lubelskim.
  7. Od 1 lipca każdy Polak powyżej 40 roku życia otrzyma jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych. Głównym celem programu „Profilaktyka 40 PLUS” jest ocena organizacji i efektywności objęcia świadczeniobiorców od 40. roku życia profilaktyczną diagnostyką w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych.
  8. Dostosowanie prędkości do panujących warunków, sprawne światła i wycieraczki a także odpowiedni stan opon to najważniejsze elementy o których musimy pamiętać podczas jazdy. Policjanci apelują o ostrożność i przemyślane zachowania na drodze.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.