Informacje - edycja 568, 13.08.2021

13/08/2021

  1. Niedorzeczne, głupie, wbrew prawu – tak decyzje jakie zapadły 30 lipca w ratuszu oceniają obserwatorzy lubartowskiej sceny politycznej. Jeszcze ostrzej o eliminacji z budżetu obywatelskiego seniorów oraz miłośników sportu wypowiadają się sami zainteresowani. Okazuje się, że to nie koniec skandalu wokół Budżetu Obywatelskiego. Nasza redakcja dotarła do dokumentów oraz relacji członków komisji, które z pewnością zainteresują organy ścigania. Co tak naprawdę wydarzyło się na komisji, dlaczego protokół z obrad przemilcza istotne informacje, a także czy jeden z członków komisji nagrał jej posiedzenie – o tym w naszym materiale.
  2. Projekty Pankowskiego i Wasaka to nie koniec sensacyjnych wydarzeń nta komisji powołanej przez burmistrza Krzysztofa Paśnika. Okazuje się, że niektóre wnioski głodowano do skutku, oczywiście do takiego skutku, aby usunąć projekt z listy do glosowania. Polska żyje reasumpcją: lex anty tvn, w Lubartowie także doszło do reasumpcji nazwijmy ją: antyobywatel.
  3. 15 sierpnia odbędzie się bieg tropem wilczym bieg pamięci żołnierzy wyklętych . Jest to największy bieg pamięci w Polsce
  4. 7 sierpnia odbył się Pierwszy Festiwal Produktu Lokalnego organizowany przez Lokalna Grupa Działania „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem” oraz Gmine Kamionka.
  5. Lekarze z woj. lubelskiego od początku roku wystawili 600 tys. elektronicznych zwolnień lekarskich. Przypominamy pacjentom, że dane swojego zwolnienia mogą dostawać SMS-em – wystarczy, że włączą taką subskrypcję w Platformie Usług Elektronicznych ZUS.
  6. W sobotę 7 sierpnia w Kodniu, reprezentant Lubartowskiego MKSu znowu nie dał szans swoim przeciwnikom. Wygrał bieg na dystansie 15 km - "Bieg Sapiechów 2021".

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.