Informacje - edycja 567, 06.08.2021

06/08/2021

  1. Cały świat stara się zachęcać każdego z nas do aktywności fizycznej, cały świat stara się także aktywizować seniorów. Jednak cały świat to nie Lubartów. Okazuje się, że dbanie o zdrowie mieszkańców Lubartowa oraz aktywizacja seniorów nie zasługują na to, aby były finansowane ze środków publicznych, a tym bardziej ze środków z budżetu miasta w ramach Budżetu Obywatelskiego. Czy to możliwe, że komukolwiek mogą do głowy przyjść takie pomysły? Okazuje się, że tak. W miniony piątek obyło się posiedzenie komisji, którą powołał burmistrz Krzysztof Paśnik. Komisja skreśliła wszystkie projekty przedłożone przez osoby, które przy współpracy z Zarządem Spółdzielni przygotowały i złożyły wnioski do Budżetu Obywatelskiego.
  2. Dwa tygodnie temu wyemitowaliśmy materiał dotyczący gigantycznych środków jakie wydane zostały na tzw. rewitalizację parku miejskiego. Ponad 11 mln. zł wydano na – no właśnie, dokładnie dwa tygodnie temu zastanawialiśmy na co dokładnie , bo owych milionów nie zauważyliśmy przechadzając się po parku. Po naszym materiale nastąpił wysyp krytycznych materiałów dotyczących parkowych wydatków, pojawiły się pierwsze pomysły na nazwanie tzw. buchającej wody w stawie. Tymczasem z tego co zrobiono w parku zadowolony jest burmistrz, który twierdzi, że to co dzisiaj widzimy to efekt marzeń mieszkańców Lubartowa.
  3. Zamaskowany mężczyzna, zniszczył kilka sprzętów znajdujących się na podwórku miejscowości Wypnicha w gminie Michów. Lubartowscy policjanci, zajmują się poszukiwaniem sprawcy i zwracają się z apelem do osób, które rozpoznają wandala.
  4. 30 lipca – w piątek doszło do zdarzenia w miejscowości Maśluchy w gminie Uścimów. Ciągnik rolniczy z dwiema przyczepami zjechał z drogi i uderzył w drzewo, a chwilę później wjechał w budynek mieszkalny. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a podczas akcji interweniowała straż pożarna i policja.
  5. 7 sierpnia o godzinie 11 w parku miejskim w Kamionce, rozpocznie się festiwal produktu lokalnego, organizowany przez lokalną grupę działania „Doliną Wieprza i leśnym szlakiem” oraz gminę Kamionka. Festiwal odbędzie się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Lubartowskiego
  6. Stale rośnie liczba cudzoziemców pracujących w województwie lubelskim i zgłoszonych do ubezpieczeń w ZUS. W ciągu zaledwie kwartału zwiększyła się o 10% i na koniec czerwca wynosiła prawie 26 tys. O szczegółach opowie nam Małgorzata Korba – rzecznik zakładu ubezpieczeń społecznych w Województwie Lubelskim.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.