Informacje - edycja 566, 30.07.2021

30/07/2021

  1. Pozbawienie wolności i to aż na 8 miesięcy oraz obowiązek naprawienia szkody w wysokości 6660,45 zł – to fragment kolejnego już wyroku, jaki orzekł Sąd Rejonowy w Lubartowie w sprawie kolejnego wandala, który w grudniu uszkodził szlaban znajdujący się przy ulicy Chopina 19. W najbliższym czasie kolejne osoby, które niszczyły mienie spółdzielni mogą się spodziewać równie ostrych wyroków.
  2. W spółdzielni trwają walne zgromadzenia, frekwencja mimo wakacji jest wysoka, a członkowie podczas posiedzeń mogą zapoznać się ze sprawozdaniem finansowym i kwota 600 tys. nadwyżki bilansowej. Najczęściej zadawanym pytaniem na Walnych to to, kiedy na kolejnych osiedlach będą szlabany.
  3. W sobotę 24 lipca 2021 r. odbył się po raz szósty Rajd Rowerowy dla Uczczenia Wyzwolenia Gminy Firlej przez 27 WDP AK. Organizatorem rajdu było Koło Historyczne Armii Krajowej z Firleja. Rajd liczył 22 km. W imprezie udział wzięło 112 osób. Odwiedzono miejsca upamiętniające pobyt 27 Wołyńskiej Dywizji Pancernej. Uczestnicy rajdu mogli liczyć na poczęstunek, upominki a nawet nagrody.
  4. W niedzielę 25.07.2021 r. około godziny 12 do Powiatowej Straży Pożarnej w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy w miejscowości Stary Uścimów w gminie Uścimów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że mają do czynienia z pożarem trawy oraz zboża na pniu. Zadysponowane zostały dodatkowe siły i środki. Ze względu na wiejący wiatr zagrożone były sąsiednie pola. Przybywające na miejsca działań jednostki straży pożarnej sukcesywnie wprowadzano do działań, podając prądy gaśnicze wody. Pożar został opanowany, jednak ogień pochłonął ponad 1ha upraw. W zdarzeniu brało udział 8 zastępów straży.
  5. 14-nasto letni wnuk 69 latki, wraz ze swoim 18 letnim kolegą, włamali się na konto bankowe kobiety i ukradli jej 5 tysięcy złotych. Pieniądze miały im posłużyć do zakupu używek. 14 letni wnuk odpowie przed sadem rodzinnym a jego koledze może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
  6. W środę 28 lipca, około godziny 20:30 policjanci zostali powiadomieni o potrąceniu na przejściu dla pieszych na ul. Lubelskiej. Po wstępnych ustaleniach Policji, jadący osobowym Volkswagenem od strony Lublina 49-latek potrącił schodzącego z przejścia 62-latka, który z obrażeniami trafił do szpitala. Kierujący osobówką był trzeźwy. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.