Informacje - edycja 565, 23.07.2021

23/07/2021

  1. W zeszłym tygodniu poinformowaliśmy o tragicznej śmierci młodej kobiety Anny B. W ostatni piątek odbyły się uroczystości pogrzebowe, a w tym tygodniu na synowie zamordowanej Anny B. opublikowali na portalu youtube video.
  2. Wyrażam stanowczy sprzeciw wobec takiego traktowania mieszkańców Lubartowa. Takie postępowanie Burmistrza (…) określić można jako nieeleganckie, żeby  nie użyć słowa złośliwe – to fragment z dwóch pism, jakie skierowane zostały do ratusza przez autorów wniosków do Budżetu Obywatelskiego. O co chodzi? Co tak oburzyło autorów dwóch wniosków oraz czy urząd jest dla obywateli czy też obywatele dla urzędu – o tym w naszym materiale.
  3. Nasadzona zieleń, wykoszone trawniki i miejsce wypoczynku – to zapowiedzi burmistrza Krzysztofa paśnika. Zamiast ładnej trawki – badyle wyrasta, uschnięte bukszpany, syf w stawie – to opinie tych, którzy już byli w parku i widzieli to na poszło ponad 10 mln. zł. Postanowiliśmy sprawdzić, kto pa rację burmistrz czy mieszkańcy.
  4. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie informuje, że 25 i 26 lipca planowane jest plenerowe szczepienie pacjentów przeciwko sars-cov-2, które odbędzie się w Lubartowskim Ośrodku Kultury.
  5. 2 sierpnia o 10 Pan Janusz Kobyłka wyruszam, w rajd , Rajd po Krew " dla Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie . Rajd ten jest dedykowany honorowym dawcom krwi.
  6. 76-letni mieszkaniec Lubartowa 19 lipca na przejściu dla pieszych potrącił schodzącego pieszego. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Policjanci apelują o uwagę na drodze.
  7. Każdy ubezpieczony może już sprawdzić przez internet, jaki kapitał zgromadził na emeryturę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. ZUS właśnie zakończył coroczną akcję udostępniania klientom informacji o stanie ich kont.
  8. Co roku podczas prac polowych dochodzi do wypadków. W związku z rozpoczynającymi się żniwami policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.