Informacje - edycja 564, 16.07.2021

16/07/2021

  1. Podczas obrad sesji Rady Miasta ogranicza możliwości zabierania głosu przez innych radnych, często przerywa wypowiedzi oraz dopuszcza do zamknięcia dyskusji w punkcie, w którym przepisy nie pozwalają na ograniczanie wypowiedzi radnym. To właśnie za takie postępowanie radni chcą odwołać Grzegorza Gregorowicza z funkcji przewodniczącego Rady Miasta. Dwa tygodnie temu obyło się zgromadzenie Związku Komunalnego, na którym ten sam Gregorowicz, ale już jako zwykły delegat podczas debaty, domagał się tego i zabierał głos tak, jakby pisał uzasadnienie dla własnego odwołania. Często obiegał od tematu, zabierał głos bez dopuszczenia go do głosu, podnosił argumenty o prawie do wyrażenia swojej opinii oraz co najistotniejsze podkreślał jak ważna jest dyskusja przy omawianiu raportu o stanie Związku Komunalnego. Myślę, że Gregorowicz powinien zachować się honorowo i jak najszybciej ustąpić nie tylko z funkcji przewodniczącego, ale także radnego – to komentarz radnego Jacka Tomasiak do tego co dzieje się na Radach Miasta w zderzeniu z tym co działo się na Zgromadzeniu Związku.
  2. Najpierw mówił o strażnikach i o więzieniu, później przekonywał, że on już walczył z systemem, a teraz należy naprawiać relacje, teraz znowu krytykuje Związek Komunalny. Ci, którzy śledzą to co dzieje się w Lubartowie już wiedzą, że mowa o Grzegorzu Gregorowiczu, dla którego podczas ostatniego podkreślmy absolutoryjne zgromadzenia, dużo mówił o tym, jak to nie pozwolono mu działań razem z Zarządem przy negocjacjach z Lublinem i jak to teraz pozwolono działać radnemu Parkowi Plichańczukowi. O żalach Gregorowicza i o tym, jak ten ostatni zagłosował przeciwko absolutorium dla zarządu, w którym zasiada Krzysztof Paśnik więcej w naszym materiale.
  3. 37-letni mężczyzna zabił nożem swoją byłą żonę zadając jej kilka ciosów w szyję i klatkę piersiową, a drugą osobę ciężko ranił. Do ataku doszło w centrum Lubartowa na ulicy Krzywe Koło.
  4. 8 lipca zmarła najstarsza mieszkanka Lubartowa Pani Janina Bill w tym roku obchodziłaby 106 urodziny. Pogrzeb odbył się 12 lipca.
  5. Miasto Obywatelskie Lubartów już od wczesnej wiosny zajmuje się problem zalegania śmieci w Lubartowie oraz powstawania dzikich wysypisk. W tym celu częste zapytania kieruje do urzędu miasta. Niestety władza tak szybko na zapytania odpowiedzi nie udziela.
  6. 14 lipca odbyło się przekazanie środków ochrony osobistej oraz dezynfekcji, przeznaczonych dla ośrodków zdrowia z teren powiatu lubartowskiego.
  7. Bon turystyczny jest coraz popularniejszy. W Lubelskiem szybko rośnie liczba aktywowanych bonów i płatności realizowanych tym świadczeniem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.