Informacje - edycja 562, 02.07.2021

02/07/2021

  1. Kolejne setki tysięcy złotych popłynę do spółdzielni. Zarząd naszej spółdzielni podpisał umowy na instalację na naszych blokach paneli fotowoltaicznych.  Ta inwestycja to kolejne dziesiątki tysięcy złotych, które zamiast z kieszeni mieszkańców zostanie wyciągnięta z kieszeni promieni słonecznych. Do dzisiaj prezes Jacek Tomasiak pozyskał dla mieszkańców naszej spółdzielni ponad 45 mln. zł.
  2. Podczas termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 3 wyremontowano także basen. O tym, że mieszkańcy Lubartowa będą mogli korzystać z pływalni dowiedzieli się także radni na sesji. Pieniądze zostały wydane, słowa wypowiedziane, a miejska pływalnia znów jest zamknięta.
  3. Kiedy siłownia zostanie otwarta, czy zajęcia będą prowadzili profesjonalni trenerzy, w jakich godzinach będzie można ćwiczyć – to tylko niektóre pytania jakimi bombardowany jest zarząd Spółdzielni. Nasi mieszkańcy chcą już ćwiczyć, a od kiedy – o tym w naszym materiale.
  4. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło dziś nocy w Ciotczy w powiecie lubartowskim. Na idącego drogą pieszego najechał samochód ciężarowy. Mężczyzna zginął na miejscu.
  5. 90 wychowanków PMDK w Lubartowie zakończyło rok szkolny, biorąc udział w dwóch wycieczkach organizowanych przez placówkę. 21 czerwca 2021 r. dla dzieci została zorganizowana wycieczka integracyjna do Osady Indiańskiej w Ostrowie Lubelskim.
  6. Od 1 lipca rusza przyjmowanie wniosków o „Dobry Start 300+” na wyprawkę szkolną dla ucznia. Od tego roku wnioski są wyłącznie elektroniczne, a wypłata tylko na rachunek bankowy.
  7. Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi wyjazdy na upragniony wypoczynek. Aby nie paść ofiarą przestępców pamiętajmy o kilku ważnych zasadach i zabezpieczeniu swojego domu. Apelujemy o ostrożność i zwracanie uwagi na osoby obce i podejrzanie zachowujące się.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.