Informacje - edycja 561, 25.06.2021

29/06/2021

To ulotka propagandowa, a nie rzetelny raport – to opinie radnych na temat Raportu o stanie gminy Lubartów, jaki przedłożył burmistrz Krzysztof Paśnik. Radni chcieli dowiedzieć się o prawdziwym stanie naszego miasta ale ich pytania pozostały bez odpowiedzi. To wszystko oraz fakt, że debata została przerwana skłonił część radnych do zaskarżenia uchwały. Oznacza to, że jeżeli uchwała skutecznie zostanie podważona i kolejna uchwała nie zostanie przyjęta to Paśnik będzie mógł być odwołany przez mieszkańców.

W zeszłym tygodniu jako pierwsi informowaliśmy o tym, że po tym, jak radni nie zabezpieczyli środków na funkcjonowanie Lewartu Lubartów, nasza lubartowska jedenastka może nie otrzymać licencji na grę w III lidze. Nasze informacje potwierdziły się. Od przyszłego sezonu reprezentacja Lubartowa grać będzie w najlepszym wypadku w IV lidze. Dlaczego mówimy o najlepszym wypadku – bo na IV lidze biało-niebiescy zagrają jeżeli otrzymają licencję.

18 czerwca odbyło się przekazanie działki na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Firleju przez Lasy Państwowe na czas nieokreślony na cele nauki, lecznictwa i wypoczynku ludności na wniosek starosty Ewy Zybały z dnia 3 marca br., starania starosty poparte zostały przez posła Jana Kanthaka oraz Nadleśnictwo Lubartów.

20 czerwca odbył się koncert charytatywny dla Antosi Bober. Tego dnia zagrały swój koncert zespoły disco polo. Cały dochód z gali przeznaczony został na dalsze leczenie dziewczynki.

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 51-letni kierowca volkswagena, który dzisiaj w nocy w Rudzienku potrącił pieszego. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej mężczyzny nie udało się uratować. Kierowca został zatrzymany przez policjantów. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Już we wtorek 29 czerwca odbędzie się premiera teledysku lubelskiego zespołu B6 do piosenki „Tysiące”.

Klub MKS Lubartów organizuje półkolonie od 28 czerwca do 8 sierpnia przeznaczone są dla dzieci powyżej 6 roku życia.

Za nami kolejne bardzo ciepłe dni. Upalna pogoda sprawia, że wiele osób wolny czas spędza nad wodą. Tylko w minioną sobotę, niedzielę i w poniedziałek w Polsce utonęły aż 23 osoby! Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą!

Z okazji Dnia Ojca ZUS sprawdził, jak lubelscy tatusiowie korzystali w ostatnich miesiącach z urlopu ojcowskiego. Dwa tygodnie urlopu z tatą – to opcja, z której może skorzystać każdy ubezpieczony ojciec. Urlopu ojcowskiego nie można oddać mamie, dlatego panowie chętnie z niego korzystają

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.