Informacje - edycja 558, 04.06.2021

04/06/2021

 1. Tylko nie wprowadzajmy tego przed wyborami – to słowa ówczesnego przewodniczącego rady nadzorczej spółdzielni mieszkaniowej Krzysztofa Paśnika, które padły 27 sierpnia 2018 r. Czego tak się bał przyszły burmistrz i jak zachowywał się w chwili, kiedy nie był już członkiem rady i rozsiadł się w fotelu burmistrza – o tym w naszym materiale. Ujawniamy także, kiedy nastąpią kolejne zmiany, których tak się bał Paśnik.
 2. 6650,45 zł ma zapłacić mieszkaniec osiedla garbarskiego, który kilka miesięcy temu dokonał zniszczenia szlabanu na os. Garbarskim to wynik pracy II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Lubartowie. Tej sprawy, ani kilkuset innych nie udało by się zakończyć karząc winowajców gdyby nie ponad 200 kamer, które zainstalowane są na naszych osiedlach.
 3. Niebawem radni Lubartowa będą głosowali absolutorium dla burmistrza Krzysztofa Paśnika. Nasza redakcja, po interwencji mieszkańców przyjrzała się, sztandarowej inwestycji miasta, sztandarowej jeżeli chodzi o kwotę jaka przeznaczona została na remont parku. To prawie 11 mln. zł, inwestycja miała zakończyć się 30 września 2020 roku, a w parku jak zapowiadano w 2017 roku oprócz wyśmiewanego w kampanii przez Paśnika nasadzenia krzaczków miało być zaplecze amfiteatru z zapleczem technicznym oraz strefy rekreacyjne m.in. do gier w krykieta czy bule.
 4. Dzień Dziecka to najbardziej wyczekiwane przez dzieci święto. Nic dziwnego - wtedy każdy maluch (i nie tylko!) obdarowywany jest górą prezentów
 5. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego składa wyjątkowe życzenia i podziękowania dla rodzin zastępczych za dotychczasową współpracę i troskę o losy dzieci z trudnościami, pokaleczonych psychicznie.
 6. Już wkrótce na terenie powiatu lubartowskiego będzie dostępna usługa indywidualnego transportu door-to-door. Czym ona jest i od kiedy będzie można z niej skorzystać? O tym w naszym materiale opowie starosta powiatu lubartowskiego Ewa Zybała
 7. Od 1 czerwca br zmianie ulegną poszczególne przepisy dotyczące kierowców i osób pieszych. O szczegółach st. Sierżant Jagoda Stanicka
 8. Powiat Lubartowski uzyskał dofinansowanie na przebudowę mostu na rzece Czarna w miejscowości Talczyn w gminie Kock ze środków rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa czyli tzw. rezerwy mostowej.
 9. Kierujący quadem 27-latek mając prawie 2 promile alkoholu w organiźmie nie ustąpił pierwszeństwa ciężarówce doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Lublinie. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
 10. Od 1 czerwca osoby, które dorabiają do wcześniejszej emerytury lub renty, mogą osiągnąć wyższy przychód bez konsekwencji dla swojego świadczenia z ZUS.
 11. 6 czerwca w starym Uścimowie nad jeziorem MAŚLUCHOWSKIM odbędzie się festyn charytatywny dla Tymka Mareczko, przewidziane są koncerty i wiele innych atrakcji a wszystko w szczytnym celu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.