Informacje - edycja 557, 28.05.2021

28/05/2021

  1. Apelujemy do Burmistrza Paśnika także, jako do byłego przewodniczącego Rady Nadzorczej o nie traktowanie obywateli naszej spółdzielni, jako mieszkańców drugiej kategorii – to fragment stanowiska, jakie przyjęła podczas ostatniego posiedzenia Radna Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej. Rada zwróciła uwagę, że takie postępowanie prowadzi do wygaszania Budżetu Obywatelskiego.
  2. To co dzieje się w lubartowskim ratuszu było już porównywane do latającego cyrku Monty Pythona. Do zadziwiającej sytuacji doszło na sesji rady miasta. Komisja rewizyjna przeprowadziła kontrolę w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, nie dopatrzyła się nieprawidłowości i…. W tym miejscu, każdy kto interesuje się polityką, zapewne dojdzie do wniosku, że zapewne owa kontrola skrytykowana została przez radnych opozycyjnych. Nic bardziej błędnego. Wyniki kontroli skrytykowało zaplecze PSL-owskiego burmistrza, burmistrza który rządzi w Lubartowie i m.in. decyduje o tym co w jednostkach mu podległych ma się wydarzyć. Dlaczego koalicja zachowuje się jak opozycja – o tym w naszym materiale.
  3. Już za nieco ponad dwa tygodnie rozpocznie się święto każdego kibica piłki nożnej. Tradycyjnie już z ofertą dla kibiców wychodzi Spółdzielnia Mieszkaniowa. Czy 14 czerwca na Sali widowiskowej będziemy mogli kibicować biało czerwonym na Sali widowiskowej, o tym w naszym materiale.
  4. W dniu 25 maja odbyła się Majowa Akcja Poboru Krwi w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie zorganizowana we współpracy z Panem Jarosławem Krupką i klubem HDK PCK Lewart.
  5. 26 maja W Stanisławowie Dużym w zderzeniu osobówki z quadem śmierć poniósł 35-letni kierowca quada. Policjanci wykonywali na miejscu czynności pod nadzorem prokuratora. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze.
  6. Rusza kolejna edycja konkursu ZUS, w którym pracodawcy mogą otrzymać dofinansowanie do projektów poprawiających bezpieczeństwo pracy. Zgłoszenia przyjmujemy od 1 do 30 czerwca.
  7. Lubartowscy policjanci ustalają będą dokładne przyczyny i okoliczności wypadku w Firleju 20 maja . Kierująca osobówką nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu motocykliście. 31-latek jadący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.