Informacje - edycja 556, 21.05.2021

21/05/2021

  1. Ci sami, którzy jeszcze niedawno grzmieli, jak ważne są fundusze dla mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej, podczas ostatniej sesji poparli uchwałę byłego przewodniczącego tej Rady Nadzorczej czyli Krzysztofa Paśnika, której treść zaprzecza ich wcześniejszym słowom – to wypowiedź prezesa Jacka Tomasiaka, który jest oburzony postawą radnych Jacka Tchórza, Renaty Mazur czy Todora Czubackiego, którzy zagłosowali za uchwałą, która może zblokować możliwość pozyskania środków przez Spółdzielnię Mieszkaniową dla mieszkańców spółdzielni. Za uchwałą zagłosowali także Jacek Bednarski, Grzegorz Gregorowicz oraz Grzegorz Jaworski, którzy przed 2018 roku zabiegali o głosy mieszkańców Wspólnot i Spółdzielni. Co przegłosowali owi radni i skąd taka zmiana ich stanowiska – o tym w naszym materiale.
  2. Osiedle Popiełuszki to ostatni z tak dużych zespołów budynków wielorodzinnych, który został zbudowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową. Niestety w chwili wznoszenia bloków, nie zadbano o odpowiednie zagospodarowanie terenów przy blokach. Jednym z problemów od samego początku był brak miejsca tymczasowego składowania odpadów. Wzorem innych osiedli problem, wydawało się, że został rozwiązany. Niestety część mieszkańców spoza osiedla wciąż podrzuca śmieci.
  3. Za spowodowanie ciężkiego uszkodzenie ciała innej osoby odpowie zatrzymany w ubiegłą niedzielę 17-letni mieszkaniec Lubartowa. Miał on kilkukrotnie uderzać pałką teleskopową swojego znajomego powodując u niego obrażenia ciała. Młody mężczyzna odpowie przed Sądem za swoje zachowanie. Grozi mu nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.
  4. Na razie tylko co czwarty rodzic z woj. lubelskiego aktywował bon turystyczny, a jeszcze mniej osób zrealizowało jakieś płatności bonem. Spora pula środków może więc jeszcze trafić do przedsiębiorców turystycznych. Bonem można płacić do końca marca 2022 roku.
  5. Lubartowscy policjanci zatrzymali 31-latka, który kierując saabem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z volkswagenem. W wyniku wypadku do szpitala został przewieziony kierowca volkswagena. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci namierzyli go i zatrzymali ukrytego w zaroślach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.