Informacje - edycja 555, 14.05.2021

14/05/2021

  1. Od dzisiaj należy prowadzić politykę sprawdzam i interesy Lubartowa powinny być w pełni zbilansowane z interesami innych gmin, które są członkiem tego związku – to nie przypomnienie tego co obiecywali w kampanii działacze popierający PSL-owskiego kandydata na burmistrza czyli Krzysztofa Paśnika. Od wyborów minęły trzy lata i tego typu zapowiedzi padały przed październikiem 2018 roku. Kto zatem wraca do tego co miało się zmienić, jak od władzy odsunięci zostaną poprzedni burmistrz i jego zastępca? Dlaczego trzy lata po wyborach ktoś twierdzi, że interesy naszego miasta powinny być zbilansowane z interesami gmin i co zatem przez trzy lata robili nazi przedstawiciele w Związku – o tym w naszym materiale.
  2. 10 maja ruszyła rejestracja na szczepienie przeciw Covid-19 dla wszystkich chętnych. W naszym powiecie z wolnymi terminami punkt szczepień jest zlokalizowany w Ostrowie Lubelskim. Jak można się zapisać i jak wygląda samo szczepienie ? O tym w naszym materiale.
  3. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie zostało ZWYCIĘZCĄ II edycji konkursu "Dzień Rodzicielstwa Zastępczego - kampania społeczna".
  4. 25-latka, która uległa oparzeniu podziękowała policjantom za pomoc w szybkim dotarciu do szpitala. Mundurowi z Lubartowa przy użyciu sygnałów podjęli pilotaż nissana do szpitala w Łęcznej.
  5. Płatnicy składek będą musieli zgłaszać w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, jaki zawód wykonują ubezpieczone u nich osoby. Zmiana wejdzie w życie 16 maja.
  6. W 2020 roku na drogach województwa lubelskiego doszło do 937 wypadków, w następstwie, których 155 osób zostało zabitych, a 955 doznało obrażeń. W tej statystyce zawierają się także wypadki z udziałem motocyklistów i rowerzystów. Pierwsi amatorzy jazdy na jednośladach już wyruszyli w drogę. Pamiętajmy o bezpieczeństwie!
  7. „I, oczywiście w miarę możliwości, 22 kwietnia lub w ciągu najbliższych dni weźmiemy worki na śmieci i sami posprzątamy otoczenie naszego miejsca zamieszkania lub najbliższą okolicę” – tak pomyślały i powiedziały uczennice z ZS nr 2 w Lubartowie przed 22 kwietnia, czyli Światowym Dniem Ziemi. Słowa nie zostały rzucone na wiatr.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.