Informacje - edycja 554, 07.05.2021

07/05/2021

  1. Paśnik to Lubartów, więc nie waż się krytykować Paśnika, bo wylądujesz w sądzie – tak można w sposób wyjątkowo uroszczony opisać to, czym straszy naszą stację naczelnik promocji urzędu miasta Artur Kuśmierzak. Jeżeli jednak przyjmiemy za realne to, co w imieniu burmistrza napisał naczelnik, to należy się spodziewać, że pierwszymi oskarżonymi nie będą dziennikarze, a i tu prosimy o uwagę: Krzysztof Paśnik oraz i tu prosimy o kolejna uwagę Artur Kuśmierzak. Nasza stacja dotarła do kilku z kilkudziesięciu wypowiedzi tych dwóch panów, którzy przed 2018 rokiem systematycznie czynili to, za co dzisiaj chcą iść do sądu z dziennikarzami. Mam wrażenie, że ani Pan Kuśmierzak, ani Pan Paśnik nie zdają sobie sprawy, że ich groźby, ale i to co robią m.in. selekcjonując dziennikarzy w mojej ocenie wyczerpuje znamiona naruszenia art. 44 Prawa prasowego, a za takie postępowanie można trafić nawet do więzienia – komentuje groźby wobec naszej stacji radny Jacek Tomasiak.
  2. Przez ponad rok toczyła się batalia o ujawnienie tego, co powinno być jawne. Mowa o opinii prawnej dotyczącej tzw. uchwały dietetycznej, której nie chciał pokazać burmistrz Krzysztof Paśnik. Miasto Obywatelskie Lubartów wygrało z ratuszem, a naszej redakcji udało się dotrzeć do owego dokumentu. Nasza stacja dotarła także do pisma procesowego, pod którym swój podpis złożył Paśnik, który stwierdza w oficjalnym dokumencie, skierowanym do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, że tu cytat: „Treść opinii nie miała żadnego wpływu na treść uchwały, podjętej na sesji Rady Miasta Lubartów w dniu 23 sierpnia 2019 r.”. o tym czy tak faktycznie było i czy do urzędu miasta wkroczy teraz prokurator – o tym w naszym materiale.
  3. Kończy się pandemia i otwierają stadiony. Szybciej niż polski rząd na zmieniającą się rzeczywistość reaguje Zarząd lubartowskiej spółdzielni. Od przyszłego tygodnia na kibiców lubartowskiej jedenastki zamieszkujących zasoby spółdzielni czekać będzie niespodzianka.
  4. Starostwo Powiatowe pozyskało kolejne pieniądze na inwestycje drogowe z Rządowego funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 5 mln 36 tyś.
  5. Młodzi artyści z PMDK w Lubartowie przygotowali koncert „Muzyka łączy pokolenia. Zacznij od Bacha…”, którego premiera odbyła w piątek 30 kwietnia o godz. 16.00 na kanale PMDK na Youtube. Oprócz wychowanków pracowni muzycznej, tanecznej i teatralnej PMDK na scenie będzie można zobaczyć również absolwentów PMDK w duetach ze swoimi dziećmi
  6. Od 4 maja przedsiębiorcy mogą składać wnioski do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o umorzenie składek za marzec i kwiecień. Wielu z nich dostało też prawo do kolejnej wypłaty świadczenia postojowego.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.