Informacje - edycja 553, 30.04.2021

30/04/2021

  1. Dwa tygodnie temu nasza stacja wyemitowała, jak się okazuje wyjątkowo głośny materiał, o tym, jak potraktowani zostali lubartowscy przedsiębiorcy. Dzisiaj do tematu wracamy, bo i to co wydarzyło się w ciągu sześciu dni od emisji naszego materiału musi dziwić. Dwa tygodnie temu usłyszeliśmy od samych przedsiębiorców, że pomocy nie otrzymają, bo nie ma pieniędzy w budżecie miasta. Dokładnie sześć dni później burmistrz na łamach lokalnego organu samorządowego zapowiada to co zapowiedział radny Jacek Tomasiak, czyli uchwałę o zwolnieniu przedsiębiorców z tego o czym mówił Tomasiak. Krzysztof Paśnik mówi, że to efekt – i tu prosimy o uwagę: „wielu rozmów, jakie prowadził z przedsiębiorcami o dłuższego czasu”. Kto co usłyszał, kto i kiedy co mówił i czy przedsiębiorcy kłamią o tym w naszym materiale.
  2. Dwa miesiące temu w kinie, w czasie szczytu pandemii odbyło się spotkanie burmistrza Krzysztofa Paśnika oraz kilkorga radnych z mieszkańcami. I chodź chodziło o drogę, która jest planowana na osiedlu garbarskim to dzisiaj nie o drodze, a o tym, czy ci którzy owe spotkanie zorganizowali zostali już ukarani. Okazuje się, że SNEPiD skierował sprawę do Policji, by ta zastosowała art. 54 Kodeksu wykroczeń wobec osób naruszających przepisy dotyczące zwalczenia epidemii.
  3. Gazety wydawane przez samorządy udają coś czym nie są. Udają prasę. Jest to bardzo szkodliwe – to fragmenty raportu jaki przygotował wtchdog Polska. Dlaczego przywołujemy ów raport, bo po raz kolejny o naszym mieście jest głośno, tym razem w związku z tym co dzieje się na łamach Lubartowiaka.
  4. Brązowy Medal Międzynarodowego Festiwalu Sportów Sylwetkowych oraz V miejsce w Mistrzostwach Polski w Kulturystyce do 90 kilogramów - to wynik ciężkiej pracy lubartowskiego policjanta wydziału prewencji Cezarego Lika .
  5. Ponad 40 kilogramów krajanki tytoniowej, 20 kilogramów suszu, urządzenia służące do produkcji krajanki tytoniowej oraz narzędzia do wyrobu tytoniu znaleźli policjanci z Komisariatu Policji w Kocku u 59-letniego mieszkańca gminy Ostrówek.
  6. Grupa biegaczy z całej Polski ruszyła na leśne ścieżki Puszczy Knyszyńskiej w ramach treningu indywidualnego, aby pokonać trzy trasy – Ultra Leszcza 65km, Ultra Śledzia 84km i Ultra Bladzinę 168km. W grupie biegaczy pojawił się również zawodnik z Lubartowa reprezentant LUKS lUBARTÓW
  7. Część przedsiębiorców w maju zapłaci składkę wypadkową w innej wysokości niż dotychczas. Zmieniły się również kwoty odszkodowań za wypadki przy pracy – od kwietnia są wyższe.
  8. Pracownia plastyczna PMDK prezentuje wirtualną wystawę lalek. Prace powstały w styczniu i lutym 2021r. pod kierunkiem pani Katarzyny Grabowskiej- Pytki.
  9. Do kolejnych prób oszukania mieszkańców doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu lubartowskiego. W celu wyłudzenia danych i pieniędzy tym razem oszuści wysyłali wiadomości sms informujące o paczce zatrzymanej przez służby celne oraz link do pobrania. Policjanci ostrzegają, przed tego typu oszustwami i apelują o ostrożność

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.