Informacje - edycja 552, 23.04.2021

23/04/2021

  1. Fundusze próbowała pozyskać również Spółdzielnia Mieszkaniowa. Jej projekt zdobył jednak zbyt mało punktów, żeby znaleźć się na liście do dofinansowania. – tak grzmiała 21 października miejska propaganda. O co chodziło miejskiemu organowi prasowemu, o to, że jak dalej pisali, PKG dostało pieniądze na fotowoltaikę, a Spółdzielnia – nie. Prezes Tomasiak odpowiadając na ów atak stwierdził w naszej stacji tu cytat: „poczekamy – zobaczymy”. Od tamtej publikacji organu miejskiego minęło 6 miesięcy i okazuje się, że Spółdzielnia jednak dostała środki na budowę fotowoltaiki na pierwszych blokach. Spółdzielnia pod rządami Tomasiaka pozyskała już ponad 45 mln. zł ze środków zewnętrznych, i jak zapowiada prezes to nie koniec.
  2. Tydzień temu ujawniliśmy gigantyczny wzrost kosztów związany z obsługa prawną w urzędzie miasta. Naszej redakcji udało się dotrzeć do kolejnych dokumentów, których treść, a raczej kwota w nich wymieniona wywoła oburzenie u każdego z nas, każdego z którego podatków utrzymywany jest urząd oraz finansowane umowy, które podpisuje burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik. Do czego dotarła nasza redakcja, dlaczego znowu jest dwa razy drożej niż za poprzednika Janusza Bodziackiego – o tym w naszym materiale.
  3. Czy ktoś z nas był już w parku, czy ktoś siedział już na nowych ławkach, które tam na nas czekają, czy będzie zatem miał okazję, aby usiąść na nowym siedzisku spojrzeć w górę, otworzyć z wrażenia buzię i nie bać się, że w trakcie podziania nowych krzaczków w parku nic mu nie wpadnie do ust. Być może dość ostro zaczęliśmy zapowiedź kolejnego materiału, ale właśnie z wyjątkowo ostrym komentarzem zgłosił się do naszej redakcji mieszkaniec naszego miasta, który w parku był i widział co się tam dzieje.
  4. Już na początku tego roku na os. Popiełuszki oraz Orlicz Dreszera stanęły dwie ostatnie wiaty. Do tej pory spółdzielnia niw wydała jednak pastylek oraz kodów. Zarząd uznał, że w chwili, kiedy panuje 3 fala związana z zakażeniami Cowid 19 wstrzyma się z wydawaniem urządzeń. Od poniedziałku rząd znosi obostrzenia m.in. w naszym województwie dlatego też i spółdzielnia rusza ze swoją akcją.
  5. Straż pożarna w Lubartowie przeprowadziła się d nowej siedziby. 20 kwietnia przed nową siedzibą Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie, odbyła się pierwsza zmiana służby z podniesieniem flagi państwowej z udziałem kadry Komendy Powiatowej oraz Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie.
  6. 26 kwietnia odbyła się konferencja ministra Adama Niedzielskiego, który poinformował o zniesieniu niektórych obostrzeń. Co zostanie otwarte ? O tym w naszym materiale.
  7. Jedna osoba zginęła, a dwie odniosły obrażenia - to bilans wypadku, do jakiego doszło wczoraj wieczorem w Kocku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący volkswagenem 32-latek na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa kierującej oplem.
  8. Najnowsze rozporządzenie Rady Ministrów rozszerza tarczę antykryzysową w ZUS. Ponad 60 branż (w tym 17 nowych) skorzysta ze świadczeń postojowych i zwolnienia ze składek za marzec i kwiecień lub sam kwiecień.
  9. Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 18-letniemu mieszkańcowi gminy Firlej, który znajdując się pod wpływem narkotyków, bez uprawnień do kierowania uciekał przed policyjną kontrolą. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu przez policjantów. W jego domu kryminalni znaleźli narkotyki i półprodukty służące do ich wytwarzania.
  10. Lubartowscy policjanci poszukują sprawcy zniszczenia elewacji wiaty przystankowej. Pod osłoną w nocy sprawca na ścianach przystanku w Sernikach naniósł farbą rysunki nawołujące do propagowania ustroju faszystowskiego a także nienawiści na tle różnic narodowościowych. Ktokolwiek rozpoznaje mężczyznę na zabezpieczonym nagraniu z monitoringu, proszony jest o kontakt z Policją.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.