Informacje - edycja 551, 16.04.2021

16/04/2021

  1. Dołożę wszelkich starań, by skutki epidemii były możliwie jak najmniej dotkliwe dla lokalnych przedsiębiorców – tak 20 marca 2020 roku obiecywał na stornie urzędu miasta burmistrz Krzysztof Paśnik. Podczas spotkania z burmistrzem czuliśmy się szantażowani – opisują spotkanie z Paśńikiem lubartowscy przedsiębiorcy, którzy uwierzyli w obietnice włodarza miasta i w zeszłym tygodniu odwiedzili ratusz.  Od razu na wejściu usłyszeliśmy nie, bo nie – podkreślają oburzeni. Co dokładnie obiecał Paśnik, jak potraktował tych, którym obiecywał, że będzie pomagał oraz o inicjatywie uchwałodawczej lubartowskich radnych, którzy inaczej niż burmistrz znaleźli rozwiązanie dla przedsiębiorców  – o tym wszystkim w naszym materiale.
  2. Drogo, drożej, a władza uważa, że nic się nie stało – to wypowiedź kandydata na burmistrza Krzysztofa Paśnika, któremu nie podobał się to jak naszymi środkami zarządzał ówczesny burmistrz Janusz Bodziacki. O toalecie za ćwierć miliona już mówiliśmy, o sklepiku z żydami za prawie milion również, nie przemilczeliśmy gigantycznych podwyżek diet radnych. Czy może być coś jeszcze? Okazuje się niestety, że tak. Okazuje się, że z naszych podatków wzrosły kolejne koszty i to o ponad 220%. Za co płacą podatnicy i czy w końcu coś skomentował burmistrz Krzysztof Paśnik – o tym w naszym materiale.
  3. To odpowiedź na ułatwienie dla naszych mieszkańców w czasach pandemii, kiedy pracują zdalnie, dzieci uczą się wykorzystując zdalne połącznia czy całych rodzi, dla których jedynym źródłem kontaktów jest dzisiaj komputer – tak najnowszą inwestycję Spółdzielni Mieszkaniowej opisuje prezes Jacek Tomasiak. Od poniedziałku w pierwszych blokach rozpoczęły się prace polegające na budowie świeci światłowodowej.
  4. Rząd przedłuża obowiązujące zasady bezpieczeństwa do 25 kwietnia są jednak wyjątki, przedszkola i żłobki dla wszystkich dzieci będą otwarte od 19 kwietnia.
  5. 13 kwietnia to Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Jarosław Budka, członek zarządu powiatu, zapalił „Światło pamięci Niezwyciężonym” pod lubartowskimi Katyńskimi Dębami Pamięci – by uczcić zamordowanych przez NKWD w 1940r.
  6. O podłożonym ładunku wybuchowym na jednej z lubartowskich stacji paliw informowaliśmy państwa kilka tygodni temu. Zgłoszenie okazało się fałszywym alarmem a jego sprawca był poszukiwany. W ubiegłą niedzielę 11 kwietnia 34-latek zatrzymany został w Zamościu.
  7. Rada Ministrów wydłużyła okres korzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Obecnie przysługuje do 25 kwietnia.
  8. W dniu 11.04.2021 r. o godz. 1154 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Lubartów, ul. Czwartaków.
  9. Dyżurny lubartowskiej komendy został poinformowany przez nieznaną osobę o znalezieniu niewybuchu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna zauważył niebezpieczny przedmiot w lesie w miejscowości Firlej. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że znalezionych niewybuchów nie należy samodzielnie przenosić, a tym bardziej próbować rozbrajać.
  10. W związku z stanem epidemii SARS-CoV-2, dla bezpieczeństwa, powiat lubartowski postanowił wprowadzić zdalny system rezerwacji wizyty w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa by ograniczyć liczbę interesantów przebywających na terenie Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.