Informacje - edycja 550, 09.04.2021

09/04/2021

  1. O tym, że Artur Ozon wygrał sprawę z burmistrzem Krzysztofem Paśnikiem już informowaliśmy, o tym, że zwolniony niezgodnie z prawem pracownik otrzyma prawie 100 tys. zł także już informowaliśmy. Nasza redakcja przywołała także słowa radnego Jacka Tomasiaka, który wzywał Paśnika do zwrócenia środków nie z kieszeni mieszkańców czyli budżetu miasta, a z kieszeni tego, który dopuścił do wypłaty tak ogromnych kwot czyli z kieszeni Paśnika. Czy burmistrz posłuchał wezwania radnego i z czyjej kieszeni przelano prawie 100 tys. zł – o tym w naszym materiale.
  2. Do Lubartowa miały płynąć miliony złotych z funduszy zewnętrznych ale i krajowych – tak przynajmniej zapowiadał burmistrz Krzysztof Paśnik. Tymczasem okazuje się, że miliony płyną, ale do Sernik, Ostrowa Lubelskiego, Uścimowa czy Kamionki. W wyniku drugiego naboru do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Lubartów dostał figę z makiem.
  3. Na Reja miał powstać żłobek, najpierw już we wrześniu, później w styczniu, a ostatecznie jak donosił organ samorządowy – ów żłobek miał powstać w marcu tego roku. Czy na Reja rozbrzmiewa już dziecięcy śmiech – o tym w naszym materiale.
  4. Już niebawem policjanci, którzy korzystają z miejskiego monitoringu będą mogli wykryć poważne przestępstwa kryminalne w kolejnym wyjątkowo niebezpiecznym miejscu w naszym mieście, a wszystko dzięki kolejnej inicjatywie burmistrza Krzysztofa Paśnika. Okazuje się, że włodarz Lubartowa zamierza zakupić i zainstalować kolejną kamerę, która będzie śledziła każdego, kto zdecyduje się skorzystać z miejskiego przybytku. Nie wiemy czy kamera będzie wyposażona także w mikrofon, aby nagrywać także odgłosy z toalety oraz czy będzie wyposażona w rejestrator zapachów. I choć brzmi to komicznie, to nie jest niestety żart primaaprilisowy, a swój pomysł Paśnik ujawnił na sesji.
  5. Cyklicznie na przełomie zimy i wiosny na terenie kraju odnotowuje się liczne przypadki pożarów mających związek z nielegalnym procederem wypalania traw, trzcinowisk lub pozostałości po zeszłorocznych zbiorach. Praktyka ta zazwyczaj prowadzi do powstania szeregu zagrożeń dla życia i zdrowia człowieka, zwierząt, a także środowiska naturalnego.
  6. „Nakręć się na pomaganie” - to hasło ogólnokrajowej akcji pomagania innym, do której włączyła się również Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie. Przed budynkiem komendy stanęło wielkie serce. Do środka wrzucamy nakrętki, które przekazywane są dla potrzebujących pomocy dzieci.
  7. Rząd przedłuża obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia . Sytuacja w szpitalach wciąż jest bardzo trudna. Każdego dnia przybywają pacjenci wymagający hospitalizacji, a także pomocy respiratorów.
  8. W dniu 05.04.2021 r. o godz. 0432 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Dębica, gm. Ostrówek.
  9. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zdarzenia drogowego w Marcinowie (pow. lubartowski). 30-letni kierujący citroen nie zastosował się do znaku stop i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu kierującemu fordem 24-latkowi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.