Informacje - edycja 548, 25.03.2021

26/03/2021

  1. Kończ Waść wstydu oszczędź – tak zapowiedź Urzędu Miasta dotyczącej kontynuacji sporu z pracownikiem, który właśnie wygrał sprawę z burmistrzem Krzysztofem Paśnikiem, podsumował radny Jacek Tomasiak. Tomasiak w taki sposób zareagował na zapowiedź wniesienia skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego na wyrok w sprawie Artura Ozona.
  2. Jeżdżące ciężarówki między blokami, a w sercu osiedla zamiast placu zabaw kolejne parkingi, to pomysł jaki został zaprezentowany mieszkańcom osiedla Grabarskiego. Pomysł spotkał się z ogromnym sprzeciwem zebranych na spotkaniu, a samo spotkanie jest dzisiaj pod lupą SANEPIDU, który prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie wymierzenia organizatorowi kary pieniężnej za zorganizowanie zebrania w pandemii. Podczas spotkania oprócz kontrowersyjnego pomysłu przy blokach wspólnot mieszkaniowych radni Grzegorz Jaworski i Renata Mazur przy aprobacie burmistrza Krzysztofa Paśnika zaproponowali przywrócenie możliwości przejeżdżania samochodów pod blokiem nr 3-go Maja 24.
  3. Podczas spotkania w kinie ci, którzy zazwyczaj zarzucają innym skłócanie sami wywołali nie mały spór. Tym razem protestowali mieszkańcy wspólnot, pod których oknami ma powstać szeroka – 5 metrowa droga. Opór mieszkańców wspólnot spowodował zapowiedzi o wyciąganiu znaków, jakie wspólnoty postawiły, aby nie wpuszczać na swoje tereny tzw. nie swoich pojazdów. Kto komu groził oraz kto kogo skłóca, o tym w naszym materiale.
  4. Ruszyło śledztwo w sprawie śmierci 40-letniej nauczycielki ze szkoły podstawowej w Kocku, która 1 marca przyjęła szczepionkę zmarła kilkanaście dni po tym zdarzeniu.
  5.  Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w czwartek 25 marca nowe obostrzenia, mające obowiązywać na terenie całego kraju w okresie przed i po Wielkanocy. Obostrzenia będą obowiązywać od 27 marca.
  6. Wspólnie z Izbą Administracji Skarbowej w Lublinie ZUS zaprasza na telefoniczny dyżur naszych ekspertów o rozliczeniu podatkowym emerytów i rencistów. " W tym roku zaszły w tym zakresie pewne zmiany, mamy wiele pytań od klientów. "
  7. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w inny zaparkowany samochód - tak wyglądał scenariusz wczorajszego zdarzenia w Skrobowie. Kierujący mazdą 27-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.