Informacje - edycja 547, 19.03.2021

19/03/2021

  1. Prawie 100 tys. zł musi oddać Urząd Miasta pracownikowi, który wygrał w drugiej instancji sprawę, jaką założył nie godząc się ze zwolnieniem go z pracy przez burmistrza Krzysztofa Paśnika. Wzywam, burmistrza aby zamiast narażać budżet Lubartowa na wypłatę środków, które należą się pracownikowi, zapłacił je z własnej kieszeni. Nie godzę się, by za błędy i niezgodne z prawem decyzje płacił podatnik czyli każdy z nas – wezwał Paśnika radny Jacek Tomasiak. Czy burmistrz posłucha wezwania, czy też mimo głosu radnego to jednak my zapłacimy za błędy na górze – o tym w naszym materiale.
  2. Wulgarne słowa, kontra okrągłe słówka. Krytykowanie mieszkańców wspólnot, a teraz dziękowanie im i wskazywanie, że ktoś chce kogoś skłócić. Dzisiaj wracamy do spotkania, które jest już nazywane Cowid-kino i publikujemy nagrania, które ze względu na wulgaryzmy będą musiały być ocenzurowane. Nie o przekleństwa jednak chodzi, a o to, o kim mówiła podczas owego zebrania dzisiejsza radna Renata Mazur i czy pamięta co mówiła kilkanaście miesięcy wcześniej. Dzisiaj publikujemy pierwszą część zapisów, do jakich dotarła nasza redakcja.
  3. W Lubartowie, 13 marca LUKS Lubartów zorganizował „Charytatywny turniej szachowy - szachiści grają dla Antosi Bober". Zawody rozegrano na półmaratońskim dystansie 21 rund, przy czasie 3 minuty na partię plus 2 minuty bonusu za ruch w Restauracji Zielony Por.
  4. Od 15 marca w szpitalu w Lubartowie swoje praktyki odbywają zagraniczni studenci. Praktyki odbywają się w ramach zajęć w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.
  5. Tragicznie zakończyły się poszukiwania 83-latka, który w czwartek po południu wyjechał z domu samochodem i kontakt się z nim urwał. Mężczyzna został znaleziony przy swoim samochodzie. Sekcja zwłok wykaże co było przyczyną śmierci. Najprawdopodobniej doszło do nieszczęśliwego wypadku.
  6. 12 marca 2021 r. otwarta została wystawa prac plastycznych i fotograficznych młodzieży z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie. Ekspozycję rozłożoną na 3 kondygnacje siedziby PMDK tworzy prawie 150 prac, zrealizowanych przez młodzież na zajęciach prowadzonych przez panią Izabellę Dybałę, Edytę Weremczuk i Urszulę Bednarczyk.
  7. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki zdrowotnej w Lubartowie po raz kolejny pozyskał dużo niezbędnego sprzętu do walki z covidem. Tym razem wyposażony został w nowe łóżka. O szczegółach opowie dyrektor szpitala pani Sylwia Domagała.
  8. Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło 15 marca na oznakowanym przejściu dla pieszych w okolicy skrzyżowania ulicy Lipowej i drogi krajowej numer 19. W miejscu tym bus najechał na pieszego. Postępowanie wykaże co było przyczyną zdarzenia. Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.