Informacje - edycja 546, 12.03.2021

12/03/2021

  1. Na wnuczka – to już hasło, ale kojarzące się z czymś negatywnym. W taki sposób określane jest przestępstwo polegające na wyłudzeniu od osób starszych pieniędzy. W przypadku Lubartowa „na wnuczka” to nowe hasło klucz – czyli promocja w całej Polsce. Jednak nie o takiej promocji marzą mieszkańcy Lubartowa – dlaczego, bo nikomu nie jest miło kiedy z naszego miasta śmieje się cała Polska. Teraz już wiem dlaczego na promocję miasta przeznaczono prawie pół miliona złotych, wszak nikt nie zrobi dla Lubartowa tyle, ile obieca burmistrz Paśnik – tak megawpadkę komentuje radny Jacek Tomasiak. Nie każdy jednak wie, ja naprawdę wyglądała akcja poszukiwawcza zaginionego dziecka oraz dlaczego nie powinno nam być do śmiechu. Jako pierwsi publikujemy zdjęcia, dzięki którym szybko udało się odnaleźć zaginione czteroletnie dziecko.
  2. .Getto  to odizolowana część miasta, przeznaczona dla zamieszkania mniejszości narodowejetnicznej, kulturowej bądź religijnej, poza którą nie wolno tejże społeczności zamieszkiwać. Dlaczego przytaczamy definicją zawartą na stronach Wikipedii, bo według burmistrza Krzysztofa Paśnika, część mieszkańców spółdzielni mieszka, jak to określił w getcie. Co ciekawe dzisiejszy włodarz miasta mocno krytykował to co mu się bardzo podobało jeszcze niedawno. O tym co mówi dzisiaj Paśnik, a co mówił jeszcze niedawno o tym w naszym materiale.
  3. Państwowy Instytut Sanitarny w Lubartowie prowadzi postepowanie wyjaśniające w sprawie spotkania jakie zwołał w kinie dwa tygodnie temu burmistrz Krzysztof Paśnik. Niezależnie od sanepidu swoje czynności przeprowadza także policja.
  4. Pracujący renciści i najmłodsi emeryci mogą teraz więcej dorobić o ponad 200 zł więcej do swoich świadczeń z ZUS. Od marca próg przychodu, do którego można dorobić bez negatywnych konsekwencji dla świadczenia, wynosi 3820,60 zł brutto.
  5. W dniu 05.03.2021 r. po godzinie 19.00 cztery zastępy uczestniczyły w gaszeniu pożaru w miejscowości Ostrów Lubelski przy ulicy Partyzantów w powiecie lubartowskim.
  6. 7 marca odbyła się premiera koncertu „ Być kobieta, Damą być” zorganizowanego prze PMDK. Przez pandemie, która trwa widowisko można było oglądać przez Internet.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.