Informacje - edycja 545, 05.03.2021

05/03/2021

  1. Nie wyobrażam sobie sytuacji, aby mój urząd był niejawny. Dokumentacja będzie zawsze udostępniana dla każdego, kto będzie o nią występował zgodnie z prawem oczywiście – to słowa jakie padły z ust jednego z kandydatów przed wyborami na burmistrza. Ten sam kandydat, kilka dni później wygrał wybory pokonując Janusza Bodziackiego i dokonał tego czego sobie przed wyborami nie wyobrażał. Paśnik, bo o nim mowa, utajnił to co było jawne od chwili, kiedy zaniesiono komunistyczne ograniczenia dotyczące samorządu. Konsekwencją działań utajniającego informacje przed obywatelami burmistrza jest wyrok jaki zapadł 9 lutego 2021 roku. Mowa o wyroku nie sądu okręgowego czy apelacyjnego, ale i tu prosimy o uwagę, (podkreślamy) Naczelnego Sądu Administracyjnego – wyroku, który miażdży to co zrobił Paśnik. Wyrok to także triumf Obywatelskiego Lubartowa, który prosił o udostępnienie opinii prawnej dotyczącej projektu uchwały dotyczącej podwyżki diet. Jako pierwsi publikujemy wyrok oraz zadajemy pytanie: kto zapłaci za, jak się okazało bezsensowny sądowy spór?

  2. W ostatni wtorek ruszył kolejny proces przeciwko burmistrzowi z powództwa byłego pracownika Urzędu Miasta. Sprawa toczy się o zadośćuczynienie w związku z mobbingiem. Co wydarzyło się na Sali rozpraw – o tym w naszym materiale.

  3. Przed nami trzecia fala zakażeń na Covid 19. Rok temu dowiadywaliśmy się z czym będziemy się musieli zmierzyć. To 12 miesięcy temu gruchnęła informacja o tym, że osoba z najbliższej rodziny burmistrza odwiedziła Rzym. Od kilku tygodni w Polsce wyraźnie wzrasta ilość osób zakażonych, ale także tych, które umierają. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów nie wolno organizować zgromadzeń, spotkań lub zebrań. Za naruszenia tych przepisów grożą ogromne kary. Dlaczego o tym mówimy? Bo w ostatni poniedziałek burmistrz zorganizował spotkanie, na którym bez maseczek występowali radni a na Sali znajdowało się około 50 osób.

  4. Szczęśliwie zakończyła się akcja ratunkowa 40-latka, który wszedł na zamarznięte jezioro Firlej i załamał się pod nim lód. W stan najwyższej gotowości zostały postawione wszystkie służby ratownicze. Dzięki sprawnej i szybkiej akcji służb uratowano mężczyznę. Wyziębiony został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

  5. Szpital w Lubartowie pozyskał sprzęt, który ułatwi lekarzom walkę z Covidem. Sprzęt przekazała agencja rezerw materiałowych.

  6. MKS Lubartów lubi pomagać i tym razem kwotę, którą klub zdołał zebrać przekaże na rehablilitację świetnego sportowca - Patryka Niekłania - Finalisty programu Mam Talent

  7. Lubartowscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży paliwa na stacjach benzynowych w Radzyniu Podlaskim, Firleju, Lubartowie i Kocku. Okazał się nim 30-latek, który po zatankowaniu odjeżdżał bez płacenia. Odpowie też za jazdę w stanie nietrzeźwości i po narkotykach.

  8. Nowe przepisy covidowe pozwalają wznowić rehabilitacją leczniczą ZUS w sanatoriach od 15 marca. Warunkiem wyjazdu na turnus jest negatywny wynik testu na Covid-19.

  9. Bez uprawnień do kierowania, na niezarejestrowanym ciągniku, dodatkowo z układem kierowniczym wiązanym na sznurku - tak poruszał się traktorzysta po jednej z miejscowości w gminie Serniki. Stan samego kierującego również budził wątpliwości co do poruszania się. Badanie alkomatem wykazało bowiem u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organiźmie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.