Informacje - edycja 543, 19.02.2021

19/02/2021

  1. Dzisiejsze wydanie rozpoczynamy od informacji, o których wciąż milczą inne media i to zarówno te wydawane przez LOK jak i te prywatne. Mowa o postepowaniach sądowych. W ostatni poniedziałek odbyła się w końcu rozprawa w sprawie, jaką założył były prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Andrzej Kardasz. Co się wydarzyło i kiedy wyrok – o tym w naszym materiale.

  2. Prace przy Reja miały zakończyć się we wrześniu, później miał być wyłoniony operator, który z funduszy zewnętrznych pozyskanych przez ratusz wykończy wnętrza byłej filii szkoły podstawowej nr 1, a od 2021 roku obiekt miał być oddany do użytku. Mowa o obiekcie przy ul. Reja, gdzie zgodnie z obietnicami od stycznia miał rozbrzmiewać gwar dzieci bo zgodnie z obietnicami burmistrza Krzysztofa Paśnika miał być żłobek. Tymczasem jest już luty, a po obiekcie zamiast dzieci hula wiatr, a obiekt na którego remont wydano prawie 1,5 mln. zł stoi pusty.

  3. W dniu 12 lutego do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o tworzącym się zatorze lodowym w okolicach miejscowości Serock i Sułoszyn na rzece Wieprz. Sytuacja jest monitorowana.

  4.  Od 8 lutego szpital w Lubartowie wznawia porody rodzinne, które przez okres pandemii nie były możliwe. Jednak aby uczestniczyć w porodzie rodzinnym należy przestrzegać zasad. Jakich? O tym w naszym materiale.

  5. ,,Seniorze nie daj się oszukać”- to akcja profilaktyczno-edukacyjna lubartowskich policjantów. Prowadzone działania mają na celu zwiększenie świadomości seniorów dotyczącej metod jakimi posługują się oszuści.

  6. Do lubartowskich strażaków trafił nowy nabytek - dron, który jest wyposażony w kamerę termowizyjną, oświetlenie, głośnik i światło ostrzegawcze będzie wykorzystywany w sprawdzaniu trudno dostępnych terenów.

  7. Ponad 3 tysiące emerytów z województwa lubelskiego dostało wyrównanie od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Te wypłaty są efektem zmiany przepisów, która pozwoliła na korzystne przeliczenie świadczeń części seniorów urodzonych w 1953 roku. W skali kraju z ustawy skorzystało 68,2 tys. osób.

  8. Za posiadanie narkotyków odpowie 30-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego, u którego policjanci znaleźli amfetaminę i marihuanę. Ilość zabezpieczonych narkotyków pozwalała na przygotowanie ponad 480 dilerskich porcji tego narkotyku. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

  9. Od 19 lutego lubartowski Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie ponownie został przeniesiony do szpital na ul. Cicha w Lubartowie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.