Informacje - edycja 542, 12.02.2021

12/02/2021

  1. W zeszłym tygodniu jako jedyna niezależna redakcja poinformowaliśmy o kolejnym procesie jaki wstrząśnie naszym miastem. Dzisiaj dotarliśmy do kolejnych news-ów. Okazuje się, że na przestrzeni najbliższego miesiąca dojdzie do aż trzech sądowych batalii, gdzie burmistrz Krzysztof Paśnik sam, lub jednostki mu podległe będą stawać na głowie, aby nie okazało się, że wyroki, które w przeciągu tego okresu zapadną poważą jeszcze bardziej zaufanie do osoby, która ponad dwa lata temu wygrała wybory samorządowe. Nasza redakcja doczekała się w końcu także na odpowiedź i już wiemy kto wg. Burmistrza zapłaci Kardaszowi odszkodowanie.
  2. Miasto oszczędza kosztem zdrowia i życia mieszkańców Lubartowa. Wiara Burmistrza w mieszkańców naszego miasta to wyraz słabości organu. A miało być lepiej. – to wyjątkowo ostre, wręcz oskarżające Krzysztofa Paśnika stwierdzenia. Kto je wygłosił, i co jeszcze mówi o obecnym burmistrzu kolejna już osoba, która wspierała go podczas kampanii – o tym w naszym materiale.
  3. Nieco inny problem wystąpił na terenach Spółdzielni Mieszkaniowej. Służby największej spółdzielni w Lubartowie odśnieżyły już swoje tereny, ale nie wszystkie. Śnieg wciąż zalega na miejscach, gdzie parkują samochody. Zarząd spółdzielni prowadził specjalny harmonogram odśnieżania parkingów i naszej stacji udało się dotrzeć do owego dokumentu.
  4. W dniach od 21 do 28 lutego 2021 roku z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości ogłoszono kolejny już „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Celem akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwami. Do tej akcji jak co roku włączyli się również lubartowscy policjanci.
  5. W dniu 10.02.2021 r. o godz. 2005 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Sobolew Kolonia gm. Firlej
  6. Na e-wizytę w ZUS można się już umówić się także w sprawach tzw. emerytur i rent międzynarodowych, czyli świadczeń związanych z pracą za granicą lub wypłacanych przez ZUS osobie mieszkającej za granicą. Część takich e-wizyt będzie obsługiwać lubelski oddział ZUS, w którym jest wydział zajmujący się świadczeniami polsko-irlandzkimi.
  7. Wychłodzenie organizmu to stan, na który narażony może być każdy z nas. Niewłaściwy ubiór, długotrwałe przebywanie w skrajnych warunkach atmosferycznych – powodów wychłodzenia może być wiele. Jak nie dopuścić do takiego stanu rzeczy? Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.