Informacje - edycja 541, 05.02.2021

05/02/2021

  1. Dzisiejsze wydanie rozpoczynamy od informacji, o których nie dowiedzie się Państwo z żadnej lokalnej gazety ani portalu internetowego. Nie wiemy jaka jest przyczyna, że ani jedna gazeta nie zauważa tego, co w chwili kiedy burmistrzem był Janusz Bodziacki nie schodziło z pierwszych stronic lubartowskich gazet i portali internetowych. Jako pierwsi i zapewne jedyni ujawniamy kolejny głośny spór pomiędzy osobami, które pracowały w jednostkach podległych burmistrzowi Krzysztofowi Paśnikowi. Czy kolejne odszkodowanie, jeżeli zostanie zasądzone, obciąży prywatną kieszeń Paśnika, czy też będzie ono wypłacone z naszego, czyli miejskiego majątku – o tym w naszym materiale.    
  2. Prawie ćwierć miliona złotych wydał ratusz na budę, która stoi obok biblioteki, a na jednej ze ścian napisane jest, że to toaleta. Do naszej redakcji zgłosiło się kilku mieszkańców, którzy nie kryją ogromnego oburzenia jak to sami określili „stawiania kibla w centrum miasta, przy głównej ulicy”. Informujemy, że postawienie w tym miejscu budy to nie żart, i mimo, że stoi ona już tam od 22 stycznia, to nie skorzystał z jej zalet jeszcze żaden mieszkaniec Lubartowa. O tym kiedy będzie otwarcie i czy burmistrz przetnie wstęgę otwierając miejski przybytek – o tym w naszym materiale.
  3. Ludzie do mnie przychodzą i skarżą się, że Lubartów nie jest odśnieżony, że nie mają jak wyjść z domu – to słowa radnej Wiesławy Serwin-Romańskiej. Podczas ostatniej sesji radni krytykowali to co dzieje się w Lubartowie, że miasto nie jest odśnieżone i że miało być inaczej.
  4.  31 stycznia 2021 roku odbył się 29 finał WOŚP. W tym roku orkiestra zagrała  dla oddziałów dziecięcej
  5. laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Sztab z Lubartowa przygotował dla Mieszkańców podczas finału wiele atrakcji również w Firleju Morsujący Firlej postanowił wesprzeć finał Wośp.
  6.  W zeszłym roku starosta Ewa Zybała, złożyła obietnicę, że Starostwo Lubartowskie przekaże na rzecz wsparcia SPZOZ w Lubartowie kwotę 410 759,71 zł. Pomimo panującej epidemii Covid – 19, w dniu 29 stycznia 2021 r. do powiatowej placówki leczniczej została dostarczona ostatnia partia sprzętu zakupiona przez urząd z ww. puli środków.
  7.  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy ponownie został przedłużony. Rodzice mogą z niego korzystać do 14 lutego. W załączeniu komunikat prasowy z przypomnieniem zasad wypłaty.
  8. Dworzec PKP doczeka się remontu. O szczegółach tej inwestycji opowie Starosta Lubartowski Ewa Zybała.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.