Informacje - edycja 540, 29.01.2021

28/01/2021

Nie może być tak by Lubartów przypominał krainę lodu – zapewne każdy z nas, kto w minionym tygodniu starał się przejść miejskimi chodnikami czy przejechać miejskimi drogami uznał, że to słowa właśnie jednego z nas. Okazuje się, że tak krytyczne wypowiedzi do nieodśnieżonych ulic i chodników to nie wypowiedź brnących w śniegu przechodniów lub jeżdżących po błocie śniegowym lub ślizgających się na miejskich ulicach kierowców ale wypowiedź kandydata na burmistrza Krzysztofa Paśnika, któremu nie podobał się bałagan w Lubartowie. Po wyborach miało być inaczej, a jak wyglądały ulice miejskie chodniki i ulice, o tym w naszym materiale.

Dobiegają końca prace przy największej w ostatnich latach inwestycji w Lubartowie. Spółdzielnia Mieszkaniowa kończy adaptacje starej wiaty magazynowej na nowoczesny obiekt. Kiedy ruszy siłownia – o tym w naszym materiale.

O tym, że od 1 stycznia więcej zapłacimy za rozliczenie wody już informowaliśmy. Jednak to niejedyna podwyżka, którą zafundował nam ratusz. Podczas listopadowej sesji radni przegłosowali większe opłaty za parkowanie na miejskich parkingach w Lubartowie. Jednym z najgorętszych orędowników zwiększenia opłat był m.in. radny Tomasz Krówczyński.

W ostatnim czasie (listopad 2020 r.) Straż Leśna Nadleśnictwa Lubartów wykryła jedno z nielegalnych wysypisk śmieci w lesie. Aktualnie toczy się postępowanie sądowe przeciwko osobie, która wywiozła odpady budowlane do lasu. Zdarzenie to zostało zarejestrowane przez kamerę.

Ma 2 latka, a na swoim koncie setki wizyt i porad specjalistów. Tuż po jej przyjściu okazało się, że ma złożoną wrodzoną wadę serca. Mowa o Antosi Bober, dziewczynce z naszych okolic, której możemy pomóc w ratowaniu jej życia.

Policja apeluje o ostrożność na drogach. Pogorszenie się warunków atmosferycznych zaskoczyło wielu kierowców w naszym województwie. Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że gdy temperatura jest na niewielkim plusie, a na drodze pojawia się śnieg, pada deszcz z mżawką, warunki na jezdni są wyjątkowo zdradliwe i należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej.

Od 26 stycznia przedsiębiorcy działający w kulturze mogą składać wnioski do ZUS o umorzenie składek za lipiec-wrzesień 2020 r. Jeśli wcześniej te składki opłacili, to po umorzeniu będą mogli je odzyskać.

Z okazji Jubileuszu 40-lecia PMDK w Lubartowie prezentujemy "Rozmowy niekontrolowane"- wywiady z artystami - absolwentami PMDK. Kolejna prezentacja to rozmowa z Iwoną Sitkowską,aktorką Teatru Ludowego w Krakowie.

Policjanci z lubartowskiej drogówki pomogli mężczyźnie wiozącemu do lubelskiego szpitala 4-letnie dziecko, które doznało poważnego urazu głowy. Z uwagi na panujący duży ruch na drodze krajowej, mundurowi przez blisko 30 kilometrów pilotowali samochód z chorym chłopcem. Dziecko szybko i bezpiecznie trafiło pod opiekę lekarzy.

Poznaliśmy listę szkół i uczniów, którzy awansowali do etapu wojewódzkiego olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Weźmie w nim udział 22 szkolnych zespołów z naszego regionu. UCZNIOWIE LUBARTOWSKIEGO TECHNIKUM INFORMATYCZNEGO znaleźli się W DWUDZIESTCE NAJLEPSZYCH W WOJEWÓDZTWIE W OLIMPIADZIE O ZUS.

 Elektronarzędzia, gry na konsole, wyroby tytoniowe, alkohol i inne drobne sprzęty zostały skradzione przez pracowników jednej z lubartowskich firm. Mężczyźni okradali zakład w którym sami pracowali. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Jak wstępnie oszacowano łączne straty firmy wynoszą ponad 37 tysięcy złotych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.