Informacje - edycja 539, 22.01.2021

22/01/2021

  1. Niszczyli szlabany, przy tym doskonale się bawili i zapewne myśleli, że na za zniszczenie spółdzielczego mienia nic im nie grozi. Zapomnieli, że na terenie spółdzielni znajduje się już prawie 200 kamer, a na terenach spółdzielni mieszkaniowej wykrywalność naruszeń jest dzisiaj na poziomie 90%. Dziś już mało kto pamięta, że sześć lat temu, zanim doszło do megaremontu naszych osiedli tereny spółdzielni mieszkaniowej były najniebezpieczniejsze i określane jako tzw. czarny punkt.
  2. Noc z niedzieli na poniedziałek była jedną z mroźniejszych. Temperatura spadła mocno poniżej 20 stopni Celcjusza. Zmroziło cały Lubartów i okazało się, że silny mróz zamroził także system zarządzający szlabanami. System nie reagował na sygnał wysyłany z pilotów. Czy silny mróz zamknął samochody na osiedlowych parkingach, oraz jak sobie radzić z podobnymi zjawiskami w przyszłości o tym w naszym materiale.
  3. Trzeba zmienić naszą pozycję w związku – to słowa radnego Jacka Tchórza, które padły we wrześniu w 2019 roku. Misja Osieckiego zakończyła się ze względu na nieskuteczność, a Tomasiak chciał obniżki – to dla odmiany słowa Grzegorza Gregorowicza także sprzed 15 miesięcy. Od zmian w Zgromadzeniu Związku minęło już półtorej roku. Sprawdzamy zatem jak w tym okresie Tchórz wzmocnił pozycje Lubartowa w Związku a Gregorowicz pokazał na czym polega skuteczność.
  4. PMDK zaprasza do oglądania w witrynie Galerii PMDK prac laureatów XXII Powiatowego Konkursu  Plastyczno-Literackiego  „Opowieści Wigilijne 2020”.
  5.  22-latka z powiatu lubartowskiego najpierw dostała link do strony płatności internetowej, podała swoje dane wrażliwe, a następnie poprzez kody sms straciła ponad 800 złotych. Kolejny raz policja apeluje o zachowanie czujności i ostrożności podczas sprzedaży i zakupów w internecie.
  6. „Upływa szybko życie, jak potok płynie czas" - to słowa piosenki sprzed lat. W dniach 21 i 22 stycznia wielu z nas będzie składać życzenia ukochanym babciom i dziadkom. Czego im życzyć w tym dniu, aby na co dzień byli bezpieczni?

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.