Informacje - edycja 538, 15.01.2021

15/01/2021

  1. Według miejskiego organu wydawniczego nasza stacja straszy podwyżkami cen wody i ścieków. Co ciekawe gazeta wydawana z naszych podatków przekonuje mieszkańców Lubartowa, że ceny wody i ścieków  - tu dosłowny cytat: „w porównaniu z innymi miastami i gminami naszego regionu są wyjątkowo niskie”. Sprawdzamy zatem, czy np. za wodę i ścieki płacą drożej mieszkańcy gminy serniki lub Lublina. Być może mniej niż w Lubartowie płacą mieszkańcy z Białej Podlaskiej, Łodzi czy Warszawy. Co prawda dwa ostatnie miasta to już nie nasz region, ale obiecujemy, że porównanie cen z Lubartowa ze stolicami województw nie jednego z nas mocno zirytuje.
  2. Pierwszy dzień zimy, a w Lubartowie nieodśnieżone drogi, chodniki, które aż proszą się o łopatę, sól i niebezpieczne wypadki. Już pierwszego dnia opadów przekonaliśmy się, że biała kraina powróciła do naszego miasta. A miało być tak pięknie.
  3. W Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej dwa lata temu przeprowadzony został audyt. Ponad dwa lata temu wybory przegrał burmistrz Janusz Bodziacki. Jego przegrana pociągnęła za sobą zmiany w spółce. Z funkcji prezesa odwołany został Tomasz Marzęda, a jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza stacja nazwisko starego prezesa krąży na giełdzie nazwisk, jako nowy stary kandydat na szefa PGK. Czy faktycznie ma dojść do zmian w spółce – o tym w naszym materiale.
  4. Pod lubartowskim szpitalem stanął nowy kontenerowy punkt wymazów o nim i o szczepieniach przeciwko koronawirusowi opowie dyrektor dyrektor SPZOZ w Lubartowie- Sylwia Domagała
  5. Nieszczęśliwy wypadek przy pracy miał miejsce 11 stycznia na moście kolejowym w Chlewiskach. 29-letni mężczyzna spadł z mostu. Lotnicze pogotowie ratunkowe przetransportowało mężczyznę do szpitala.
  6. Na prośbę wojewody 14 stycznia odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem Burmistrzów i Wójtów, połączone z posiedzeniem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.
  7. Policjanci zatrzymali 27-latka, który wybił szybę i włamał się do niezamieszkałego domu. Stamtąd ukradł między innymi butelkę soku własnej produkcji. Mężczyzna jak wytrzeźwieje odpowie za kradzież w włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
  8. Minął II Turnusu półkolonii jakie zorganizował MKS Lubartów! Przez trzy dni dzieci bawiły się zarówno produktywnie jak i z uśmiechem na twarzy!
  9. Zakończyliśmy wysyłkę rozliczeń wpłat przedsiębiorców z 2020 roku. Okazuje się, że mimo trudnego roku, aż połowa płatników składek miała na koncie w ZUS nadwyżkę.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.