Informacje - edycja 537, 08.01.2021

08/01/2021

  1. Według burmistrza Krzysztofa Paśnika brak dopłat do wody to i tu dosłowny cytat: „niezauważalna ulga lub ubytek w budżecie domowym”. Jak donosi gazeta Wspólnota Lubartowska tu kolejny cytat: „do lipca podwyżek nie będzie”. Nasza stacja, ale także Wspólnota swoje informacje opierają już na oficjalnych komunikatach wydawanych przez Urząd Miasta. Burmistrz twierdzi, że dopłata na mieszkańca, która obowiązywała do końca roku wynosiła mniej niż 1 zł. Nasza redakcja podważa owe wyliczenia i wprost wskazuje, że skutki decyzji Paśnika o nie przedłożeniu kolejnej uchwały w sprawie dopłat kosztować będą rocznie 5 osobową rodzinę ok. 100 zł.

  2. Aż 5 godzin trwał pożar, który mógł doprowadzić do ogromnej katastrofy ekologicznej – mowa o pożarze, który wybuchł 3 stycznia w sortowni odpadów. Pożar wybuchł już po raz drugi. Na szczęście sortownia, na którą wydano ponad 50 mln. zł nie spłonęła. Okazuje się także, że to co ma płonąć nie w Rokitnie a w piecach cementowni będzie kosztowało więcej niż do tej pory. Czy w związku z tym co się dzieje w Związku Komunalnym po raz kolejny zdrożeją ceny za odpady – o tym w naszym materiale.

  3. Starosta Lubartowski – Ewa Zybała złożyła podpis pod umową o dofinansowanie projektu: Profesjonaliści z Powiatu Lubartowskiego. Wsparcie w wysokości 3 806 593,09 zł przyznano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

  4. Trwa pandemia, ale pomimo tego PMDK chce się ze wszystkimi podzielić radością z okazji Jubileuszu 40-lecia działalności PMDK w Lubartowie. Całość wydarzenia została przeniesiona do świata wirtualnego.

  5. ZUS rozpoczyna wysyłkę informacji do przedsiębiorców o stanie ich kont w ZUS na koniec 2020 roku i rozliczeniu wpłat z ubiegłego roku. O szczegółach w naszym materiale

  6. Trwa nabór wniosków  o przyznanie nagród osobom fizycznym za osiągnięte wyniki sportowe oraz trenerom prowadzącym szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub w krajowym współzawodnictwie sportowym.

  7. Tegoroczne ferie zimowe we wszystkich województwach odbywają się od 4-17 stycznia. Policja apeluje o bezpieczeństwo

  8. Do 1 lutego przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do „małego ZUS” na ten rok, czyli obniżonych składek uzależnionych od wysokości dochodu firmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.