Informacje - edycja 534, 18.12.2020

18/12/2020

  1. Jestem zbudowany współpraca radnych. Po raz pierwszy od kilku kadencji w radzie zapanowała jedność – to wypowiedź burmistrza Krzysztofa Paśnika sprzed roku, czyli tuz po tym jak dopuścił pod obrady uchwałę o podwyżce diet. Mamy ograniczone zaufanie do burmistrza – to słowa pierwszej z osób z tzw. zjednoczonej części rady o której mówił Paśnik. Straciliśmy zaufanie i w związku z tym nie widzimy przewidywalności działań burmistrza – to kolejna wypowiedź, kolejnej osoby z tak mocno zjednoczonej rady. Wyjątkowo złą laurkę wystawiają burmistrzowi ci, którzy jeszcze niedawno – wydawało się, będą z nim na dobre i na złe. Kto stawia pod znakiem zapytania kwestię wiarygodności burmistrza – o tym w naszym materiale.
  2. 17 km instalacji wodociągowej do wymiany, tymczasem radni podjęli uchwałę, że do końca 2024 roku wymienią owych instalacji zaledwie 200 metrów. Owa instalacja musi zostać wymieniona, bo woda do naszych domów płynie przez rury azbestowe. Okazuje się jednak, że wymiana całości to wydatek idący w grube miliony, a dokładnie 15 mln. zł. Kto za to zapłaci i czy czekają nas kolejne podwyżki wody i ścieków – o tym w naszym materiale.
  3. 12 grudnia w sobotę przed Pałacem Sanguszków w Lubartowie pojawił się ciągnik siodłowy z naczepą wypełnioną darami dla potrzebujących. Do 18 potrzebujących rodzin z naszych okolic trafią dary o wartości ok. 95 tys. zł
  4.  Pod koniec roku wejdą w życie przepisy, które umożliwiają zwolnienie ze składek za listopad dla wybranych branż. ZUS przypomina, że jednym z warunków umorzenia składek jest złożenie dokumentacji rozliczeniowej – trzeba to zrobić do końca grudnia.
  5. Starostwo Powiatowe w Lubartowie zakupiło zamiatarkę uliczną, która jeszcze przed świętami wyjedzie na część powiatowych dróg.
  6.  Zbliżają się święta, a w tym czasie zdecydowanie częściej i chętniej robimy zakupy. Dzisiaj oprócz możliwości zrobienia zakupów w formie stacjonarnej wiele osób korzysta z możliwości zakupów online. Jest to duże ułatwienie i oszczędność czasu. Jednak policjanci apelują, by zachować czujność i nie dać się oszukać.
  7. Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 07.12.2020 r. do dnia 13.12.2020 r. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 21 zdarzeń, w tym 7 pożarów oraz 14 miejscowych zagrożeń
  8. Urodzeni w 1953 roku, którzy przeszli na wcześniejszą emeryturę przed 2013 rokiem, jeszcze mogą wystąpić o naliczenie nowej emerytury na bardzo korzystnych zasadach. Czas na złożenie wniosku upływa 11 stycznia 2021 roku.
  9.  Za jazdę pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie narkotyków odpowie 20-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Jego znajomy, który z nim podróżował również odpowie za posiadanie narkotyków.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.