Informacje - edycja 532, 04.12.2020

04/12/2020

  1. Po materiałem naszej stacji, który ukazał się w zeszłym tygodniu wielu mieszkańców skontaktowało się z naszą redakcją uzupełniając zeszłotygodniowe informacje, ale także prosząc o podanie nieco więcej szczegółów związanych z osobami, które odważyły się bronić swoich praw stając w sądowe szranki z władzami miasta. Dzisiaj do tematu wracamy i prezentujemy kolejne ustalenia związane z zatrudnianiem nowych pracowników przez Krzysztofa P. oraz osoby, która uważa, że była mobbingowana przez burmistrza.
  2. Prawie pół miliona złotych środków zewnętrznych oddało miasto instytucjom, które wcześniej zostały naszemu miastu przyznane. Fundusze, które oddał urząd miasta, na którego czele stoi Krzysztof Paśnik miały być przeznaczone na Klub Dziecięcy oraz program „Lubartów w sieci”, jednak słowo miały jest niewłaściwe, bo okazuje się, że kasy którą oddaje urząd już nie ma, bo……… i tu prosimy o uwagę, została już wydana. Oznacza to, że pół miliona złotych obciąży nasz budżet, a więc kasa została zwrócona z kieszeni lubartowskiego podatnika. W mieście aż huczy, że to nie ostatni zwrot. Czy miasto odda kolejne miliony z funduszy zewnętrznych? O tym w naszym materiale.
  3. Okazuje się, że inaczej niż w mieście powstało kilka prywatnych żłobków. Jeden z nich funkcjonuje już w Spółdzielni Mieszkaniowej. Dlaczego o tym, że owa placówka już działa dowiadujemy się dopiero dzisiaj? W spółdzielni najpierw planujemy, potem dogadujemy się z partnerami, a dopiero w chwili kiedy fizycznie funkcjonują już nasze pomysły dopiero o nich mówimy – podkreśla prezes Jacek Tomasiak.
  4. Już w niedzielę 6 grudnia, to data szczególnie ważna dla najmłodszych. Tego dnia, co już zostało oficjalnie potwierdzone przez św. Mikołaja na dachu spółdzielni mieszkaniowej wyląduje właśnie św. Mikołaj, a sanie ciągnięte będą przez Kometka, Amorka, Tancerza, Pyszałka, Błyskawicznego, Fircyka, Złośnika, Profesorka oraz Rudolfa.  
  5.  25 listopada 2020 roku w UM odbyła się uroczystość, na której wieloletni zasłużeni samorządowcy otrzymywali zaszczytną, honorową odznakę „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”. Takie odznaczenie miała również otrzymać Radna Ewa grabek,. Której dzień przed wręczeniem odmówiono tego zaszczytu. Na liście zasłużonych zabrakło również takich nazwisk jak Zwoliński, który były burmistrzem miasta Lubartów i wieloletni samorządowcem. Dlaczego ? O tym w naszym materiale?
  6. Zgłoszenie o dziwnym zachowaniu kierowcy ciężarówki otrzymali po północy lubartowscy policjanci. Kierowca, który przyjechał z towarem do sklepu, miał być zdaniem zgłaszającego najprawdopodobniej nietrzeźwy. Jak wykazało badanie, 36-latek był trzeźwy, jednak pozytywny wynik wskazało badanie narkotesterem.
  7. Nadal można korzystać z dodatkowego zasiłku na opiekę nad dziećmi. Został wydłużony do 24 grudnia. Przysługuje w razie zamknięcia placówek oświatowych z powodu Covid-19 lub gdy działają one w ograniczonym zakresie i nie zapewniają dziecku opieki.
  8. Na jednej z ulic w Lubartowie kierująca fordem 57-latka straciła panowanie nad samochodem i czołowo zderzyła się z audi. W wyniku zderzenia, dwóch pasażerów z audi zostało przewiezionych do szpitala. Jak się okazało, 57-latka miała ponad dwa promile alkoholu w organiźmie. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.