Informacje - edycja 531, 27.11.2020

27/11/2020

  1. Sześć lat temu wszystkie lubartowskie media grzmiały o tym, że ówczesny burmistrz Janusz Bodziacki przegrał sprawę w sadzie pracy z Tadeuszem Trabką. Nasza redakcja dotarła do informacji o sparwie przed sądem pracy, która odbyła się już po tym jak burmistrzem został Krzysztof Paśnik. Okazuje się, że przed sądem pracy wygrał jeden z pracowników. Dzisiaj ujawniamy co utaliliśmy podczas dziennikarskiego śledztwa. Jednak to nie koniec. Okazuje się także inni byli pracownicy Urzędu Miasta sądzą się z dzisiejszym burmistrzem. Paśnik został oskarżony przez jednego z nich o mobbing.
  2. W zeszłym tygodniu wskazaliśmy na kwoty jakie zarobiły w ubiegłym roku osoby, które dzisiaj pracują w Urzędzie Miasta. Dzisiaj ujawniamy wyniki dziennikarskiego śledztwa jakie przeprowadzili nasi reporterzy w urzędzie miasta. Co takiego ujawniamy? To co tak skrywa nowy burmistrz, który twierdzi w oficjalny pismach, że tu cytat: „w urzędzie miasta zostały zatrudnione tylko trzy nowe osoby, które wcześniej nie były zatrudnione”. Taką odpowiedź znajdziemy na pytanie radnego Jacka Tomasiaka, który pytał o nowe osoby zatrudnione po tym jak burmistrzem został Krzysztof Paśnik. Według naszych ustaleń, nowych osób, które wcześniej nie pracowały w urzędzie miasta do dzisiaj zatrudnionych zostało aż 19, a pracowników, którzy pożegnali się w różnych okolicznościach z Urzędem jest 9.
  3. Po zeszłotygodniowej publikacji dotyczącej wynagradzania osób dzisiaj pracujących w urzędzie miasta do tematu wracamy. Okazuje się, że wysokie wynagrodzenie w urzędzie osiągają Lucyna Biskup, skarbnik miasta, która w urzędzie zarobiła w 2019 r 158 765 tys. zł., a kolejnym rekordzistą jest sekretarz Krzysztof Szutek ze 130 617 zł. Okazuje się, także że przywołana przez nas Magdalena Urbaś, zanim przyjęła stanowisko w Urzędzie Miasta zarobiła aż 174 tys. zł.
  4. Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. 
  5.  W niedzielę w Lublinie odbyły się zawody ALMMA 187 - Bull Terror Challenge. Klub MKS Lubartów wystawił 6 reprezentantów, wróciliśmy z 4 medalami
  6.  Znamy już wyniki XVI Powiatowego Konkursu Plastyczno- Fotograficznego „Pokażę Ci gdzie mieszkam 2020”,organizowanego przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie. Niezależne wyłoniło spośród 260 nadesłanych prac uczniów szkół podstawowych i średnich laureatów konkursu. Nagrody specjalne przyznał także organizator – PMDK.
  7. "Hejt ukrywa się pod maską nienawiści, kompromitowania, obrażania, znęcania się i dręczenia. I teraz uważaj: Twoje dziecko może być ich ofiarą. Albo sprawcę”. To fragment spotu MSWiA skierowanego głównie do rodziców. Jest w nim mowa o tym jak ważna jest nasza uwaga na to, co dzieje się z dzieckiem. Niezmiernie istotna jest również rozmowa oraz zdrowa kontrola.
  8. Od 20 listopada wizytę w placówce ZUS można zarezerwować na konkretny termin także telefonicznie. Dotychczas było to możliwe tylko przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.