Informacje - edycja 529, 13.11.2020

13/11/2020

  • Dokładnie dwa lata temu uwierzyliśmy, że w gremiach samorządowych zasiądą ludzie, którzy będą realizować program wyborczy, że to co złe czyli obstawianie funkcji w mieście kolesiami i działaczami partyjnymi mamy już za sobą. Uwierzyliśmy także, że wybraliśmy ludzi, dla których najważniejsze będzie działanie dla mieszkańców. Dokładnie dwa lata temu takie działanie obiecał nam burmistrz Krzysztof Paśnik. Po dwóch latach wielu z nas żałuje, że oddało głos na Paśnika.
  • Kolejna z informacji także dotyczy okrągłej rocznicy, ale na szczęście ucieszy ona wszystkich, którzy wiedzą jak ważne są niezależne media. Dokładnie 10 lat temu po raz pierwszy pojawiliśmy się u państwa w domach. Od tamtego czasu dużo się zmieniło nie tylko w naszym studio, ale także w Lubartowie.
  • Podczas ostatniej sesji rady miasta miała zapaść decyzja o przesunięciu środków na sfinansowanie wyposażenia obiektu przy ul. Farnej. To ten sam budynek, który zakupiony został za prawie pół miliona złotych, a później dołożono do niego kilkaset tysięcy złotych na remont. Wydawanie tak ogromnych środków wywołało dyskusję na sesji. Czy radni zgodzili się na kolejne dziesiątki tysięcy złotych na były sklep mięsny oraz dlaczego burmistrz tak mocno akcentuje temat toalety publicznej – o tym w naszym materiale.
  •  Jak już informowaliśmy kończy się umowa na funkcjonowanie Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej w obiektach liceum ogólnokształcącego. Jak nieoficjalnie dowiedziała się nasza redakcja śmieciowa instytucja ma problem z przenosinami do nowego obiektu. Czy zatem związek opuści szkołę i ile płacił za wynajem o tym w naszym materiale.
  • Krystian Olszta zawodnik MKS Lubartów po raz kolejny zdobył tytuł Mistrza Europy MMA, w minioną sobotę 7 listopada stoczył trzy pojedynki, w każdym z nich jego ręka wędrowała do góry podczas werdyktu.
  • PMDK w Lubartowie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XXII Powiatowym Konkursie Plastycznym i Literackim "Opowieści wigilijne” . Termin nadsyłania prac - do 7 grudnia 2020 r.
  • O Nowych wydarzeniach z Zakładów Ubezpieczeń Społecznych, które już wchodzą w życie opowie regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim Małgorzata Korba
  •  Młodzież z Lubartowa nie zapomniała nawet w tych trudnych czasach uczcić dzien 11 listopada. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, tegoroczne szkolne obchody rocznicy odzyskania niepodległości przeniesione zostały do świata wirtualnego. A PMDK postanowił na swoim kanale na Yotube utworzyć playliste z patriotycznymi pieśniami i wierszami.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.