Informacje - edycja 528, 06.11.2020

06/11/2020

  • Od kilku lat radni podczas posiedzeń rady miasta i komisji wskazywali na ogromne nieprawidłowości przy przyznawaniu lokali socjalnych. Zwracano uwagę, że sprytna rodzina nie mieszkająca w Lubartowie może dokonać fikcyjnego rozwodu, samotna matka w takim wypadku zamieszkuje w Lubartowie, np. na stancji i oficjalnie nie osiąga żadnego dochodu. W takim przypadku taka kombinatorka uprawniona będzie w pierwszej kolejności do otrzymania lokalu socjalnego, wyprzedzając inne osoby oczekujące na taki sam lokal od wielu lat. Podczas sesji wrześniowej mieli to mienić, ale czy zmienili? O tym w naszym materiale.
  •  ​​​​​Na tej samej sesji wrześniowej radni przyjęli uchwałę, która jak się okazało w trakcie debaty może pozwolić tym, którzy mieli długi w zasobie komunalnym pozbyć się owego zadłużenia i co ciekawe taka osoba może nadal już oddłużony lokal zamieszkiwać. Pomysł dawania prezentów za kilkuletnie niepłacenie czynszów spotkał się z ostra krytyką Jacka Tomasiaka.
  •  Na początku wakacji odbył się głośny protest działkowców w obronie terenów, na których maja oni swoje małe zielone enklawy. Działkowcy wywalczyli swoje, jednak okazuje się, że zmian proponowanych w planie było więcej, a sprawą po raz kolejny musiała zająć się Komisja Planowania Przestrzennego i Budownictwa. Czy tym, razem uwagi radnych zostaną wzięte pod uwagę i czy czasem pomysł budowy drogi przez ogródki jednak nie powróci? Wszyscy, których dotyczą zmiany muszą uważać, co burmistrz proponuje w swoich zmianach, szczególnie jeżeli zwrócimy uwagę na to, co wydarzyło się pod koniec sierpnia, wydawało się już w czasie, gdzie kontrowersyjnych zmian w nie powinno już być.
  •  Jak mocno każdego z nas mogą dotknąć pomysły ratusza przekonali się na tej samej komisji mieszkańcy Lubartowa. Już po raz kolejny na przestrzeni ostatnich kilku lat na posiedzeniu komisji pojawiła się rodzina, która od kilku lat wciąż apeluje o uporządkowanie planu zagospodarowania w okolicy ich domu.
  •  56-letni mieszkaniec gminy Serniki zginął w pożarze do którego doszło 4 listopada rano w miejscowości Nowa Wola. Najprawdopodobniej do pożaru doszło w wyniku zapalenia się sadzy.
  •  Od soboty 7 listopada zaczną obowiązywać nowe obostrzenia te zasady będą obowiązywać przynajmniej do 29 listopada.
  • Kilkanaście kilometrów przeszedł 90-letni mężczyzna z gminy Michów, który stracił pamięć. Na obwodnicy Lubartowa zauważyła go kierująca, która zawiadomiła policjantów. 90-latek mówił nielogicznie i nie wiedział gdzie jest. Został przewieziony do lubartowskiego szpitala, gdzie uzyskał odpowiednią pomoc
  • Policjanci z lubartowskiej komendy poszukują właściciela roweru, który został znaleziony w nocy z 01/ 02 listopada 2020 roku przy ulicy Lubelskiej w Lubartowie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.