Informacje - edycja 524, 09.10.2020

09/10/2020

  1. Ha, ha. Tomasiak postraszył, to polecieli – tak wizytę burmistrza Krzysztofa Paśnika u najstarszej mieszkanki Lubartowa skomentował czytelnik miejskiego organu prasowego czyli Lubartowiaka. Paśnik pojawił się u 105-latki dopiero tydzień po tym jak obchodziła ona urodziny. Przy takiej wpadce lepiej było złożyć życzenia bez rozgłosu i zdjęć w Lubartowiaku – tak sesję zdjęciową z panią Bil skomentował radny Jacek Tomasiak.
  2. Pierwotnie miały być opuszczone do końca września, jednak Zarząd spółdzielni podjął decyzję, o wydłużeniu terminu odbioru pilotów do szlabanów i te ostatnie zaświeciły się na czerwono dopiero w ostatnia środę. Tuż po tym, jak na osiedla przestały wjeżdżać samochody, które nie należą do członków spółdzielni ci ostatni wnieśli pierwsze uwagi do funkcjonującego już systemu.
  3. Atmosferę w związku z uruchomieniem szlabanów dwa tygodnie temu próbował podgrzać miejski organ samorządowy. Jako pierwsi publikujemy to, czego nie opublikowała gazeta, którą nadzoruje były przewodniczący Rady Nadzorczej – ten sam przewodniczący, który zatwierdzał wydatki na to, co dzisiaj krytykuje on sam oraz ówczesna jego zastępczyni. Co nie podoba się dzisiaj Paśnikowi i Mazurowej, a za czym jeszcze niedawno głosowali – o tym w naszym materiale.
  4. W piątek 2 października w Sali Widowiskowej SM odbyła się pierwsza kolejka rozgrywek 3 ligi: MKS STS Lubartów kontra UKS Trefl II Zamość.
  5. 4 października po raz kolejny uroczyście otworzono nową siedzibę PMDK, po raz kolejny bo tydzień wcześniej uroczystość odbyła się dla władz, a tym razem dla społeczności PMDKu.
  6. Zawodnicy MKS Lubartów po raz kolejny wrócili z zawodów z trofeami. Tym razem zmagali się na Mistrzostwach Polski ADCC w BJJ.
  7. Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 21-letniemu mieszkańcowi gminy Ostrów Lubelski, który został zatrzymany przez patrol do kontroli drogowej. O szczegółach sierż. Jagoda Stanicka.
  8. Przedsiębiorcy działający w branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej będą mogli skorzystać z nowego wsparcia w tarczy antykryzysowej: dalszego zwolnienia ze składek i świadczeń postojowych. ZUS będzie przyjmował wnioski od 15 października.
  9. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 30 września w Tarle. Śmierć na miejscu poniósł 27-letni mężczyzna.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.