Informacje - edycja 520, 11.09.2020

11/09/2020

  1. Jeszcze nigdy w historii Lubartowa wybór, który powinien przejść bez echa nie wzbudzał aż takich emocji. Mowa o konkursie na stanowisko Naczelnej Pielęgniarki w lubartowskim szpitalu. Równo rok temu ówczesny przewodniczący rady miasta Jacek Tomasiak ujawnił jak zachowywali się po wyborach radni, którzy startowali z list wspólnego Lubartowa. Chodziło o Jacka Tchórza, który chciał być prezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz Teodora Czubackiego, któremu marzyła się funkcja Naczelnej Pielęgniarek ale również dyrektora lubartowskiego szpitala. Dzisiaj ujawniamy za co Czubacki miał wówczas dostać stanowisko, czy został Naczelną Pielęgniarek oraz czy dojdzie do rozpadu koalicji PiS oraz stronników PSL-owskiego burmistrza.
  2. Już za tydzień głosowanie projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Trzy z kilkunastu złożonych przez mieszkańców Lubartowa zrealizowane mogą zostać na terenach spółdzielni mieszkaniowej. Dzięki owym projektom w kieszeni każdego członka spółdzielni może pozostać nawet 300 zł czyli tyle ile wyjęli na zgromadzeniu Związku m.in. radni Lubartowa z tych samych kieszeni godząc się na podwyżkę opłat za śmieci.
  3. W sobotę 5 września odbył się II Lubartowski dzień sportu. Organizatorem tego wydarzenia był Młodzieżowy Klub Sportowy Lubartów.
  4. Ponad 207 milionów złotych trafiło do mieszkańców województwa lubelskiego w postaci świadczeń postojowych z ZUS. W całej Polsce wypłaty sięgają prawie 5 miliardów złotych.
  5. W grudniu zaczną obowiązywać przepisy dotyczące jazdy bez "prawka" przy sobie. Od 5 grudnia polski obywatel, który posiada polskie prawo jazdy, gdy będzie poruszał się po terytorium RP, nie będzie musiał posiadać przy sobie prawa jazdy. O zaletach i wadach nowych przepisów w naszym materiale
  6. Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich do udziału w XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym i Fotograficznym "Pokażę Ci, gdzie mieszkam" 2020.
  7. Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie doskonale wie, jak rozpocząć nowy rok szkolny z przytupem. Dnia 4 września najzdolniejsi uczniowie szkoły otrzymali stypendium Starosty Lubartowskiego za wybitne wyniki w nauce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.