Informacje - edycja 516, 14.08.2020

14/08/2020

  1. Kapitulacją burmistrza Krzysztofa Paśnika zakończyło się poniedziałkowe spotkanie tego ostatniego z działkowcami. Okazało się, że tego samego co działkowcy domaga się także ponad pół tysiąca mieszkańców Lubartowa, ale także – i tu prosimy o uwagę, współkoalicjant Paśnika, czyli radni klubu Prawo i Sprawiedliwość. Mowa o wniosku o konsultacje społeczne, który przygotowali radni Wiesława Romańska-Serwin oraz Jacek Tomasiak. Oprócz radnych PiS wniosek Serwin i Tomasiaka podpisali także radni z Koalicji Obywatelskiej – w sumie jedenaścioro radnych czyli większość Rady Miasta. W tej sytuacji Paśnik już na początku spotkania z kwestionującymi jego decyzje działkowcami wycofał się ze swoich planów.
  2. Jeszcze nie opadły emocje po tym co wydarzyło się w Lubartowie po poprzedniej zlewie, a w minioną niedzielę nasze miasto ponownie zostało zalane przez opad deszczu oraz gradu. Ulice zamieniły się w rzeki, piwnice w domkach oraz blokach w baseny a stadion miejski, na który wydano miliony z naszych podatków, znowu zamienił się w staw. Oprócz wysokiej wody Lubartów nawiedziła także trąba powietrzna, która wyrywała drzewa z korzeniami. Na szczęście nikt nie zginął, na szczęście bo na terenach spółdzielni, jak zapałki łamały się drzewa, których nie pozwolił wyciąć urząd miasta. Według byłego burmistrza Jerzego Zwolińskiego system odwodnienia naszych ulic zadziałałby, gdyby remontowano miejskie studnie chłonne.
  3. Zgłaszamy stanowczy protest wobec Pańskiej wypowiedzi, (…) Nie wyrażamy zgody na słowa, które padły na Sesji Rady Miasta wobec nas i naszej instytucji, (…) – to fragment listu, jaki skierowali do Grzegorza Gregorowicza pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. To już kolejni mieszkańcy Lubartowa, którzy protestują przeciwko temu co czyni na sesji nowy przewodniczący. Sam Gregorowicz nie widzi niczego niestosownego we własnej wypowiedzi. Co powiedział oraz czy faktycznie nie ma za co przepraszać o tym w naszym materiale.
  4. Do przedsiębiorców turystycznych ruszyły pierwsze przelewy z płatnościami bonem turystycznym. Dziś 23 mln zł trafiło do niemal 6 tys. firm i organizacji pożytku publicznego. O szczegółach Małgorzata Korba.
  5. Zespół Szkół nr 2 m. Księcia P. K. Sanguszki w Lubartowie po raz kolejny znalazł się w doborowym gronie najbardziej innowacyjnych szkół naszego województwa.
  6. Nadszedł okres wakacyjnych upałów. Na wysoką temperaturę powietrza powinni szczególnie uważać kierowcy. Niebezpieczne jest samo przebywanie w rozgrzanym samochodzie – nie powinno się w nim pozostawiać zwłaszcza dzieci oraz zwierząt, które nie mogą same wydostać się z pojazdu w razie potrzeby.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.